whatsapp
(fot. pixabay.com)

WhatsApp dodaje nowe ustawienia prywatności dla grup

WhatsApp postanowił niedawno dodać obsługę czytnika linii papilarnych. W najnowszej aktualizacji otrzymamy natomiast nowe ustawienia dotyczące prywatności dla grup.

Reklama

Do tej pory nie mieliśmy możliwości zadecydować, kto doda nas do jakiejś grupy na WhatsApp. Wystarczyło, że ktokolwiek z listy naszych kontaktów wybrał nasz profil i bez naszej zgody lądowaliśmy na losowym czacie, na ogół z osobami, z którymi się nie znamy. Teraz ma się to jednak zmienić. Twórcy dodali możliwość zwiększenia kontroli nad komunikacją w tym zakresie.

Reklama

Uniknij bycia dodawanym do czatu grupowego z osobami spoza twojego wewnętrznego kręgu. Teraz możesz mieć większą kontrolę nad tym, kto może dodać Cię do grupy. Aby włączyć to ustawienie, zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji!

Na oficjalnym blogu WhatsApp pojawił się wpis informujący o najnowszej aktualizacji. Update dotyczy zarówno wersji na Androida, jak i iOS. Dodane zostają nowe ustawienia prywatności i system zaproszeń. Od teraz administrator grupy, który nie jest w stanie Cię do niej dodać, będzie miał możliwość wysłania Ci zaproszenia. Ma ono ważność trzech dni i dostaje się je w prywatnej wiadomości. Ponadto, otrzymujemy szereg opcji, które pozwolą nam wybrać, kto może nas dodać do czatu.

W jaki sposób aktywować nowe ustawienia?

  • Najpierw przechodzimy do Ustawień,
  • Następnie wybieramy opcję Konto,
  • Stamtąd wybieramy zakładkę Prywatność, a po niej Grupy

Teraz mamy do wyboru trzy możliwości: Wszyscy, Moje kontakty i Moje kontakty oprócz.

  • opcja Wszyscy zostawia domyślny stan ustawień,
  • Zaznaczenie wiersza Moje kontakty sprawia, że jedynie osoby z naszej książki adresowej są w stanie dodać nas do jakiejś grupy,
  • Ostatnia opcja, Moje kontakty oprócz, daje nam wybór nad tym, kto z puli osób zapisanych w naszych kontaktach będzie mógł nas dodać (lub wybieramy wszystkich jednym przyciskiem „zaznacz wszystko”).

Nawet dodawanie znajomych „dla żartów” do takich grup było na dłuższą metę denerwujące. Trochę późno, jednak WhatsAppowi udało się udostępnić użytkownikom opcje, które pozwolą bronić się przed niechcianymi chatami grupowymi.

Źródło: WhatsApp

Reklama