WhatsApp pozwoli skasować wiadomości z przeszłości. Dalekiej przeszłości

Zdarzyło się Wam kiedyś wysłać wiadomość w internetowym komunikatorze, której nie poświęciliście odpowiedniej uwagi? No właśnie. WhatsApp rusza swym użytkownikom na ratunek. Dzięki nowej funkcji będziecie mieć więcej czasu, żeby skasować wysłaną wiadomość również u jej odbiorcy.

Czatowanie bez stresu znamy już od jakiegoś czasu

Messenger wprowadził możliwość skasowania wiadomości dla wszystkich użytkowników czatu w lutym 2019 roku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że na opamiętanie się i skasowanie trefnej wiadomości mamy tylko 10 minut. Czasami to za mało, a nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś chce cofnąć słowo, które już się rzekło.

Użytkownicy WhatsAppa z podobnej funkcji mogą cieszyć się jeszcze dłużej, bo już od czterech lat. Jednak i tutaj obecne są ograniczenia czasowe. Gdy ta funkcja debiutowała w aplikacji, użytkownicy mieli 7 minut na skasowanie wiadomości. Z czasem limit ten zwiększono do 1 godziny, 8 minut i 16 sekund.

Mimo że to znacznie dłużej niż w przypadku Messengera, niektórzy uważają, że ten czas też jest zbyt krótki. Być może już wkrótce nie będą mieli ku temu powodów.

Już niedługo chwile zapomnienia będą mogły trwać i trwać…

Wiele wskazuje na to, że programiści pracujący nad WhatsAppem są coraz bardziej łaskawi. Jak donosi serwis WABbetaInfo, w najnowszej wersji beta WhatsAppa dla Androida o numerze 2.21.23.1 limit czasowy na usunięcie wiadomości dla wszystkich zostanie zwiększony… do nieokreślonej jeszcze wartości. Jak możemy jednak zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, w nowej wersji beta możliwe będzie skasowanie wiadomości nawet sprzed trzech miesięcy.

WhatsApp kasowanie wiadomości dla wszystkich
WhatsApp – wersja beta z możliwością kasowania wiadomości sprzed 3 miesięcy (źródło: WABetaInfo)

Trzeba jednak pamiętać, że nowa funkcja jest jeszcze w fazie rozwoju. Możliwy jest także scenariusz w którym funkcja ta nie trafi do wersji dla zwykłych użytkowników. Nie jest też wiadome, czy możliwe będzie usuwanie wiadomości wysłanych przed aktywacją omawianej funkcji.

Data ewentualnej publikacji rzeczonej aktualizacji nie jest jeszcze znana. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości bycie jednocześnie zakochanym, pod wpływem alkoholu i z zainstalowanym WhatsAppem przestanie być równie niebezpieczne jak dotychczas.