WhatsApp - przenoszenie historii rozmów

Koniec wyłączności dla Samsunga. Migracja historii czatów WhatsAppa także na innych Androidach

Do niedawna przenoszenie historii czatów WhatsAppa między iPhonem a smartfonem z Androidem, możliwa była tylko na dla smartfonów Samsunga. Teraz Google otwiera tę możliwość także przed innymi sprzętami na Androidzie.

Przenoszenie historii czatów WhatsApp nie zawsze było proste

Niektóre aspekty zamiany telefonu z iPhone’a na smartfon z Androidem bywają szczególnie niewygodne. O ile zwykle udaje się bezproblemowo przerzucić stworzone i zgromadzone przez nas dane, tak znacznie trudniej o dobrą kopię informacji w przypadku używanych aplikacji. Zwłaszcza w wypadku WhatsAppa, było to bardzo uciążliwe.

Article's hero media

Nie było to jednak niemożliwe, bo od jakiegoś czasu przenoszenie czatów udostępniono jako funkcję na wyłączność dla smartfonów Samsung Galaxy. Teraz te możliwości zyskają wszyscy posiadacze smartfonów działających na Androidzie 12.

Jak przenieść historię czatów WhatsApp z iPhone’a?

Nic trudnego. Będziemy potrzebować kabla USB-C – Lightning. Po połączeniu iPhone’a ze smartfonem z Androidem, zostaniemy poproszeni o zeskanowanie kodu QR za pomocą iPhone’a i potwierdzenie przeniesienia danych na drugi telefon.

W tym momencie z opcji przenoszenia czatów wraz z multimediami, mogą skorzystać posiadacze smartfonów Google Pixel 6. Ich producent potwierdził, że docelowo taką opcję będą mieć wszystkie smartfony z systemem Android 12.