(fot. Tabletowo.pl)

Waze z obsługą YouTube Music niebawem u wszystkich użytkowników

Dziwne, że dopiero teraz Google zdecydował się na wprowadzenie tej funkcji. Nawigacja Waze otrzymała bowiem integrację z YouTube Music.

Słuchanie muzyki wygodniejsze podczas prowadzenia samochodu

Nawigacja Waze, która może okazać się interesującą alternatywą dla Map Google i Yanosika, pozwala już od dłuższego czasu na wyświetlanie dodatkowego okna z prostym odtwarzaczem muzyki. Dzięki temu możemy sterować muzyką bez opuszczania ekranu nawigacji, co może być całkiem wygodne podczas obsługi w samochodzie.

Reklama

Odtwarzacz w Waze nie działa jednak z każdą aplikacją. Obsługiwane są wyłącznie programy, które znajdują się na oficjalnej liście. Użytkownicy mogą więc korzystać m.in. ze Spotify, Deezera, TuneIn, Pandory czy iHeartRadio. Pełną listę obsługiwanych aplikacji znajdziemy w ustawieniach Waze. Dostępna jest ona w sekcji Ustawienia jazdy po kliknięciu na Odtwarzacz audio.

Co ciekawe, na liście wsparcia do tej pory brakowało usługi Google. Użytkownicy YouTube Music nie mogli bowiem korzystać z tego wygodnego rozwiązania, mimo iż aplikacja Waze również należy do Google. Na szczęście, właśnie się to zmienia.

Waze z obsługą YouTube Music

Podobnie, jak w przypadku innych aplikacji korzystających z odtwarzacza audio w Waze, także YouTube Music otrzymał zestaw przycisków sterujących i opcję podglądu listy odtwarzania. Wszystko to bez wychodzenia z włączonej nawigacji.

Elementy odtwarzacza wyświetlane są w górnej części ekranu. Całość jest uproszczona ze względu na obsługę podczas prowadzenia samochodu. Celem nie jest dostarczenie efektownego interfejsu, ale jak najmniej angażującego wzrok kierowcy.

(fot. 9to5Google)

Możliwość integracji z Waze powinna pojawić się automatycznie, gdy słuchamy muzyki w YouTube Music. Jeśli jednak nie widzimy odtwarzacza, to należy przejść do Ustawień. Odpowiednią opcję znajdziemy w Odtwarzacz audio w sekcji Ustawienia jazdy. Należy tutaj sprawdzić, czy mamy włączoną funkcję Pokaż odtwarzacz audio.

Nowość obecnie jest wdrażana w Brazylii, ale twórcy Waze obiecują, że w najbliższych tygodniach zmiana powinna być dostępna globalnie u wszystkich użytkowników. Niewykluczone, że w przyszłości kolejne aplikacje dołączą do listy oficjalnie wspieranych przez Waze.

Polecamy również:

YouTube Music i YouTube Premium wreszcie w Polsce! Oto najważniejsze informacje

źródło: 9to5Google