Google YouTube Music logo
(fot. Tabletowo.pl)

YouTube Music i YouTube Premium wreszcie w Polsce! Oto najważniejsze informacje

Wreszcie się doczekaliśmy! Właśnie zadebiutowały nowe usługi – YouTube Music i YouTube Premium. W Polsce, po opłaceniu miesięcznego abonamentu, można już oglądać YouTube’a bez reklam i zapisywać filmy offline, aby móc je obejrzeć później bez dostępu do internetu. Ponadto, YouTube pozwoli wówczas na słuchanie muzyki na zablokowanym ekranie.

YouTube Music – o co chodzi?

To dość nowa usługa muzyczna Google, która działa obok Google Play Music. Należy zaznaczyć, że użytkownicy premium otrzymują dostęp do obu usług. Jak sama nazwa wskazuje, nowość skupiona jest na muzyce umieszczonej w serwisie YouTube. Nie są to jednak wszystkie utwory, który znajdziemy w serwisie. Lista jest bowiem ograniczona wyłącznie do oryginalnych i licencjonowanych treści.

YouTube Music w przeglądarce internetowej. (fot. Tabletowo.pl)

Główny ekran YouTube Music może kojarzyć się z usługami innych firm, jak Spotify czy Apple Music. Składa się on bowiem z wcześniej przygotowanych playlist, także tych dobranych na podstawie gustu muzycznego konkretnego użytkownika. Listy przydzielone są do kategorii, jak Polski Rock, Na czasie czy Największy hity dnia.

Utwory w YouTube Music wyświetlane są wraz z teledyskami. Możliwe jest jednak słuchanie samego audio. Ponadto aplikacja na smartfony oferuje możliwość zapisania piosenek offline, a także słuchania na zablokowanym ekranie. Takie udogodnienia kosztują 19,99 zł miesięcznie.

Aplikacja YouTube Music na smartfonie. (fot. Tabletowo.pl)

Oczywiście z YouTube Music można korzystać za darmo, ale należy pogodzić się z brakiem funkcji słuchania offline i na zablokowanym ekranie. Ponadto, utwory będą przerywane reklamami. Usługa dostępna jest w formie aplikacji na Androida i iOS-a, a także z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze.

YouTube Premium, czyli koniec irytujących reklam

Macie już dość reklam na YouTube na smartfonie i komputerze? Google przedstawia oficjalne rozwiązanie – abonament na YouTube Premium w wysokości 23,99 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymuje również pełny dostęp do YouTube Music Premium. Jeśli jesteście zainteresowani, to usługę można sprawdzić w ramach 3-miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego.

YouTube Premium to także inne ważne udogodnienia dostępne na urządzeniach z Androidem i iOS. Po pierwsze, utwory można zapisywać offline. Po drugie, dostępne jest odtwarzanie na zablokowanym ekranie. Warto zaznaczyć, że dwie opcje dotyczą wszystkich filmów umieszczonych w serwisie – YouTube Music Premium obejmuje wyłącznie materiały muzyczne.

źródło: YouTube, własne