(fot. Apple)

watchOS 7.0.3 naprawia irytujący błąd w Apple Watchu series 3

Firma z Cupertino udostępniła już trzeci zestaw poprawek dla Apple Watchy. Właściciele modelu series 3 mogą bowiem pobrać watchOS 7.0.3.

Reklama

Apple Watch series 3 i nieoczekiwane restarty

Wydany w tym roku iOS 14, pod względem jakości i stabilności pracy, okazał się lepszym systemem od swojego poprzednika. Owszem, pojawiły się błędy, ale te najpoważniejsze zostały szybko usunięte.

Nie oznacza to jednak, że w przypadku innych systemów operacyjnych sytuacja wygląda równie dobrze. Nie możemy mówić o tragedii i marnej jakości, ale właściciele Apple Watchy skarżą się na kilka irytujących problemów.

Przykładowo, niektórzy użytkownicy Apple Watcha series 3 wskazują, że po zainstalowaniu watchOS 7, smartwatch w nieoczekiwanych sytuacjach uruchamia się ponownie.

watchOS 7.0.3 – lista zmian.
(fot. @msprungk, Twitter)

Na szczęście, wydany właśnie watchOS 7.0.3 ma rozwiązać wspomniany problem. Warto zaznaczyć, że aktualizacja skierowana jest wyłącznie dla modelu series 3. Natomiast na pozostałych, nowszych generacjach Watcha, najnowszą wersją pozostaje watchOS 7.0.2.

W oficjalnej komunikacie, opisującym zmiany w watchOS 7.0.3, przeczytamy, że aktualizacja zawiera ulepszenia i poprawki błędów, w tym rozwiązuje problem z nieoczekiwanym ponownym uruchomieniem Apple Watch Series 3 u niektórych użytkowników.

W celu pobrania aktualizacji, należy na iPhonie otworzyć aplikację Watch. Następnie w sekcji ustawień wybieramy pozycję „Ogólnie” i przechodzimy do „Uaktualnienia”. Nowa wersja systemu powinna być już dostępna u wszystkich użytkowników.

watchOS 7 z kilkoma ważnymi nowościami

Zaprezentowany podczas tegorocznej imprezy WWDC watchOS 7 przyniósł kilka nowych funkcji. Wśród tych najważniejszych należy wymienić wyczekiwaną możliwość śledzenia snu, monitorowanie nowych aktywności fizycznych czy opcję mającą przypominać o dbaniu o czyste ręce.

Pojawiły się także nowe tarcze, ale wciąż użytkownicy nie mogą wgrywać tarcz stworzonych przez zewnętrznych producentów. Szkoda, że Apple zdecydowało się usunąć Force Touch, czyli technologię wykrywania siły nacisku na ekran. Nawet w smartwatchach, które sprzętowo ją wspierają, nie mamy już dostępu do tej funkcji.