W skrócie: niewystający aparat w Galaxy S7 oraz potwierdzenie zastosowania akumulatora o większej pojemności w Galaxy S7 Edge

Po ilości przecieków łatwo wydedukować, która nadchodząca premiera wzbudza największe zainteresowanie technologicznego świata. Dosłownie co chwilę pojawiają się kolejne wieści na temat Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, a to właśnie dwie najnowsze informacje o nich.

Niewystający aparat w Galaxy S7

Kilkukrotnie zdążyliśmy się już przekonać, że obiektyw aparatu głównego w tegorocznych flagowcach Samsunga nie będzie już tak bardzo wystawał ponad obudowę. Oprócz rysunków, sugerowały to również rendery oraz zdjęcia. Teraz pojawiła się kolejna grafika, która ukazuje Galaxy S7 z profilu. Widać na niej, że tylny panel smartfona jest niemal całkowicie gładki, a wybrzuszenie na pleckach jest znikome oraz że krawędzie są zaoblone, co powinno zapewnić jeszcze lepszy chwyt i poprawić komfort użytkowania urządzenia.

Samsung Galaxy S7 aparat

Gwoli przypomnienia: Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zadebiutują 21 lutego. W tym samym dniu (ale nieco wcześniej) odbędzie się premiera LG G5 oraz konferencja Huawei (niestety nie mamy pojęcia, co przygotowali Chińczycy).

Bateria w Galaxy S7 Edge

Akumulator to jeden z najważniejszych i strategicznych wręcz podzespołów smartfona. Każdy użytkownik by chciał, żeby jego urządzenie działało jak najdłużej na pojedynczym ładowaniu. Sposobów na to jest mnóstwo, ale najpopularniejszym jest zwykłe zwiększanie pojemności ogniwa. Kilkukrotnie słyszeliśmy, że Samsung zdecyduje się na taki krok w przypadku Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge i że zostaną one wyposażone w – odpowiednio – 3000 i 3600 mAh baterie (wzrost z – również odpowiednio – 2550 i 3000 mAh u poprzedników).

Te informacje właśnie się potwierdziły, dzięki temu, że Galaxy S7 Edge przeszedł certyfikację w FCC.

Samsung Galaxy S7 Edge

Tym samym oczywiste się staje, że Galaxy S7 zasilany będzie przez akumulator o pojemności 3000 mAh.

Źródło: @OnLeaks, Times News