W skrócie: Konferencja HTC 29 września i przedpremierowe zdjęcia Elephone P9000 z Helio X20 | Tabletowo.pl

W skrócie: Konferencja HTC 29 września i przedpremierowe zdjęcia Elephone P9000 z Helio X20

Dołącz do dyskusji 0

Berlińskie targi IFA 2015 już za nami, ale wcale nie oznacza to, że to koniec premier na ten miesiąc. W tym tygodniu poznamy nowe produkty Apple, m.in. iPhone 6s Plus czy iPada Pro, a w następnych także autorstwa Elephone oraz HTC. Na temat chińskiego urządzenia wiemy już całkiem sporo, ponieważ pojawił się w ofertach sprzedażowych kilku sklepów internetowych. Z kolei Tajwańczycy zaczęli wysyłać zaproszenia na konferencję 29 września.

Konferencja HTC ma odbyć się 29 września w Japonii. Wtedy mamy poznać nowe smartfonowe propozycje z wyższej półki, m.in. Aero. Model A9 ma zostać wyposażony w 5,2-calowy ekran o rozdzielczości QHD, ale zobaczymy, jak odbije się to na czasie pracy. Moim zdaniem zastosowanie Full HD byłoby lepszym rozwiązaniem w tym przypadku. Jednak niewątpliwie wydajność będzie zdecydowanie się wyróżniać – ostatnie informacje wskazują na Mediateka Helio X20, wspomaganego przez 3 lub 4 GB RAM.

Aparat będzie miał rozdzielczość 20 Mpix i dodatkowy sensor pomagający w wykryciu głębi obrazu – oczywiście będzie to identyczne DuoCamera, co w One M9 Plus. Obok Aero podobno poznamy także jego odpowiednik na rynki azjatyckie, czyli Butterfly 3. Najważniejsza zmiana dotyczy Snapdragona 810 na miejscu Mediateka. Natomiast dopiero w przyszłorocznym flagowcu o nazwie kodowej „O2” możemy spodziewać się większych zmian.

Natomiast Elephone przygotowuje prawdziwy smartfon z najwyższej półki. Kolejna próba pobicia bardziej znanej konkurencji została powierzona modelowi P9000, którego oficjalna prezentacja ma odbyć się 20 września, ale już teraz w sklepach internetowych pojawiły się pierwsze oferty sprzedaży. Zacznijmy od specyfikacji. Na pokładzie tego urządzenia znajdzie się 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, układ Mediatek Helio X20, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, frontowa kamerka 8 Mpix oraz główny aparat 20,7 Mpix (matryca Sony IMX230).

Nieco gorzej prezentuje się bateria, która ma pojemność 3100 mAh. Elephone postarał się także o obecność Androida 5.1 Lollipop. Co ciekawe, P9000 został już zauważony na stronie producenta, gdzie wyceniono go na 499 dolarów, z kolei w sklepach internetowych cena wynosi około 330 dolarów. Już za kilka dni przekonamy się, jakie Chińczycy zrobili postępy przez kilka ostatnich miesięcy.

źródło: Fone Arena; 4G News przez Droidfeed, Gizmochina 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona