iPad Pro pojawi się na rynku pod koniec roku

Temat nowych iPadów robi się coraz ciekawszy. W tym roku nie poznamy nowego Aira, ale za to czwartą odsłonę linii Mini, a także zupełnie nowego członka rodziny tabletów od Apple. Chodzi o wariant Pro, który będzie wyróżniał się 12,9-calowym ekranem. Dzięki ostatniemu raportowi z Tajwanu dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat daty wejścia do sprzedaży.

Oczywistym jest, że całość będzie kontrolować system iOS. W iPadzie Pro jednak pojawi się jedna bardzo przydatna funkcja – mam tu na myśli tryb wielu okien. Według ostatnich zapowiedzi będzie on bliski temu, który znamy z ostatnich Windowsów. Produkcja masowa ma ruszyć już na przełomie września i października.

Warto wspomnieć, że Apple planuje dostarczyć na rynek do końca tego roku 4-5 miliona egzemplarzy swojego nowego tabletu. Jestem ciekaw, jak zostanie przyjęty przez potencjalnych klientów. Za dostawy 12,9-calowych wyświetlaczy, zapewne obsługujących Force Touch, będą odpowiedzialne firmy: Sharp oraz Samsung i TPK.

Coraz pewniejsze jest, że premiera iPada Pro odbędzie się pod koniec roku. Bardzo ciekawie może wyglądać jego rywalizacja ze znacznie bardziej rozwiniętymi konstrukcjami, m.in. modelami z rodziny Surface.

źródło: DigiTimes przez MacRumorsNeowin

Komentarze

  • Artur Węgliński

    Gdzieś czytałem że ma mieć stylus.

  • Marcin Wojciechowski

    Moim zdaniem, żeby iPad Air Pro mógł pod względem funkcjonalności konkurować i wygrywać z Surface musiałby być przede wszystkim tabletem hybrydowym z klawiaturą i stacją dokującą zarazem oraz wszystkimi działającymi klawiszami nie tylko w oknach tekstowych a takżę z portami umożliwiającymi podłączanie urządzeń peryferyjnych. Sama wielkość przekątnej ekranu to zdecydowanie za mało, żeby stawać w szrancki z hybrydami Surface.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona