Ważne

Nowy flagowiec HTC wniesie powiew świeżości do gamy tajwańskich smartfonów

Najlepsze czasy HTC ma za sobą. Mimo że aktualnie Tajwańczycy są w niestabilnej sytuacji finansowej, starają się zrestrukturyzować firmę i wrócić do tworzenia urządzeń, który były najlepsze na rynku. Nową filozofię ujrzymy w nadchodzącym flagowcu. W najnowszych doniesieniach nie nazywa się już jednak Aero, a O2, co może oznaczać początek nowej rodziny smartfonów z najwyższej półki.

HTC O2 będzie już napędzany przez Snapdragona 820. Wskazuje to jednoznaczne, że model ten będzie bezpośrednim następcą dla One M9, a na jego premierę przyjdzie nam poczekać zapewne do MWC 2016. Podobno ekran, już o rozdzielczości QHD, będzie miał przekątną 6 cali. W dobie ciągle wzrastającej popularności phabletów jest to dobra decyzja, aczkolwiek zdecydowanie ucierpi na tym komfort użytkowania. Oby pojawiła się wersja Mini z niezmienioną specyfikacją.

Do dyspozycji w O2 będziemy mieli również 4 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej – ostatni element specyfikacji wygląda mało realnie, aczkolwiek HTC One X+ z 2012 roku w standardowej wersji również posiadał 64 GB na nasze pliki.

Nowy flagowy HTC ma zaoferować przednią kamerkę 5 Mpix, aparat główny 20,7 Mpix, a całość ma być zasilana przez baterię 3500 mAh. Oczywiście niezmiennie pozostaną głośniki stereo. Poza tym możemy liczyć, że ramki zostaną znacznie pomniejszone w stosunku do ostatnich modeli.

Do czasu premiery kolejnego high-enda od Tajwańczyków jeszcze sporo czasu, więc warto podejść do tych informacji z pewnym dystansem. Na pewno przez następne miesiące będą pojawiały się „przecieki” na jego temat. Cóż, śmiało można uznać, że od tego modelu w dużej mierze będzie zależeć przyszłość i pozycja firmy.

źródło: mobile-dad przez GSM Dome

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona