Ważne

Apple iPhone 6s otrzyma Force Touch

Jesień tego roku zapowiada się bardzo ciekawie z uwagi na nowe high-endy, które z pewnością będą walczyć o tytuł najlepszego smartfona. Sporym zainteresowaniem mogą się cieszyć iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. Warto wspomnieć, że otrzymają Force Touch, który może być niektórym znany z Apple Watcha. Na co konkretnie pozwoli to rozwiązanie?

O nowej generacji smartfonów Apple’a wiadomo już całkiem sporo. Jak przystało na modele z “s” w nazwie, będą wyglądać identycznie, co zwykłe “szóstki”, ale zostanie w nich wprowadzone kilka zmian. Wreszcie otrzymają 2 GB RAM, co przełoży się na jeszcze wyższy komfort pracy. Same wyświetlacze natomiast pozostaną niezmienione i dalej będą mieć, odpowiednio, 4,7 oraz 5,5 cala. W dodatku pojawią się cztery wersje kolorystyczne: srebrna, złota, czarna oraz, nowa, różowa.

Już samo wprowadzenie aparatu 12 Mpix z możliwością nagrywania w UHD będzie krokiem naprzód. Jednak co innego będzie stanowiło prawdziwą zmianę w iPhone 6s. Mam tu na myśli Force Touch. Zostanie on wykorzystany w wyświetlaczu i określi dokładnie siłę nacisku. Zależnie od niej będą pokazywały się różne opcje. Jestem ciekaw, czy deweloperzy zdołają wykorzystać potencjał tego rozwiązania w swoich aplikacjach.

Podobno Kalifornijczycy prognozują, że do końca roku sprzedadzą od 85 do 90 milionów egzemplarzy iPhone’ów 6s. Wynik trudny do uzyskania, szczególnie, że rywale szykują kilka, nawet lepszych, konkurencyjnych urządzeń, które odbiorą część klientów firmie z Cupertino. Zobaczymy, czy Apple tym razem uda się pobić swoje wyniki sprzedaży.

* na zdjęciu iPhone 6 Plus

źródło: The Wall Street Journal przez Phonedog

Komentarze

 • Mlody

  I ja sie pytam skad ludzie maja hajs na takie bajery?

  • ggg

   sie pracuje to sie ma

   • Andrzej

    Chciałeś powiedzieć się zarabia to się ma. Bo praca pracy nie równa… jeden za 5zł / h a drugi za 100zł / h :)

 • Michal Migoń

  Wideo UHD w iphone 16 GB ? Bez możliwości powiększenia pamięci będzie okropnie ! Iphone zapchany w 4 minuty!

  • Andrzej

   Tu nie liczy się to że jest mało pamięci ale to że jest taka opcja ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona