Vivo X60 i X60 Pro na rynek globalny. Procesor od Qualcomma, obiektywy od Zeissa

Vivo wprowadza jedne ze swoich najnowszych smartfonów, czyli modele Vivo X60 i X60 Pro do sprzedaży poza Chinami. Jak to często w takich wypadkach bywa, wersje globalne urządzeń różnią się nieco od swoich chińskich odpowiedników.

Vivo wprowadza małe zmiany dla klientów spoza Chin

Smartfony Vivo X60, jak i X60 Pro miały już swoje premiery w Chinach. Dzięki nim, wiemy mniej więcej, czego spodziewać się po wersjach przeznaczonych na rynki europejskie. W porównaniu do chińskich edycji, pokuszono się o wprowadzenie kilku modyfikacji, głównie w zakresie zastosowanego procesora oraz zestawu aparatów.

Oba smartfony dysponują 6,56-calowymi wyświetlaczami AMOLED, pracującymi w rozdzielczości Full HD+ z HDR10 oraz z odświeżaniem 120 Hz. Vivo X60 ma płaski ekran, zaś w X60 Pro zastosowano szkło zakrzywione na bokach obudowy.

Chińska wersja Vivo X60 korzystała z mocy procesora Exynos 1080 od Samsunga. Z kolei w wersji globalnej mamy do czynienia z nowym chipsetem Qualcomma, Snapdragonem 870. To taki prawie-topowy procesor, pozycjonowany wyżej niż Snapdragon 865+, ale niżej od najmocniejszego w rodzinie Snapdragona 888. Ciekawostką jest, że Vivo X60 w wersji Pro może mieć nawet 15 GB RAM.

Smartfony z serii X60 wyposażono w aparaty z obiektywami Zeiss. Główna matryca to sensor Sony IMX598 48 MPix z obiektywem o świetle f/1.48 i pięcioosiową stabilizacją wideo. Wersja Vivo X60 Pro ma dodatkowo stabilizację nazwaną Gimbal 2.0, która kompensuje wykryte drgania, przesuwając obiektyw w przeciwnym kierunku. Oprócz tego w skład zestawu fotograficznego wchodzi aparat 13 Mpix z ultraszerokokątnym obiektywem 120° (f/2.2) i opcją makro oraz 13-megapikselowy aparat portretowy (f/2.46) z dwukrotnym zoomem optycznym. Użytkownicy globalni tutaj zyskują – wersja chińska teleobiektywu nigdy nie miała. Przedni aparat korzysta z matrycy 32 Mpix.

Reszta specyfikacji bez zmian

Wśród reszty podzespołów i modułów można wyliczyć: Wi-Fi 802.11 ax, Bluetooth 5.1, NFC, GPS (L1+L5 Dual Band) + GLONASS, slot na drugą kartę SIM i USB typu C. W smukłej obudowie o grubości 7,36 mm (7,59 mm w X60 Pro) zmieszczono głośniki Hi-Fi i baterię o pojemności 4200 mAh z szybkim ładowaniem 33 W. Niestety, ładowania bezprzewodowego brak.

Jak na razie, opublikowane ceny wyrażone są w indyjskich rupiach. Czekamy na informację dotyczącą tego, jak będą przedstawiać się one w euro, albo jeszcze lepiej – w złotówkach.