Zapowiedź premiery Vivo NEX 3 5G (fot. Weibo)

Oficjalnie: Vivo NEX 3 5G z „wodospadowym” ekranem zadebiutuje we wrześniu

Smartfony Vivo z serii NEX są jednymi z najbardziej innowacyjnych inteligentnych telefonów na rynku. Wraz z każdą kolejną generacją producent ustawia sobie poprzeczkę coraz wyżej i nie inaczej będzie w przypadku Vivo NEX 3 5G, którego premierę zapowiedziano na wrzesień 2019 roku.

Vivo APEX, który później trafił na rynek jako Vivo NEX, wstrząsnął branżą, ponieważ udowadniał, że w smartfonie da się zastosować szereg innowacyjnych rozwiązań. Był to bowiem jeden z pierwszych inteligentnych telefonów na rynku z ekranowym czytnikiem linii papilarnych, wysuwanym aparatem do selfie i rozmów wideo oraz technologią wykorzystywania drgań wyświetlacza do emitowania dźwięku.

Reklama

Po Vivo NEX zadebiutował Vivo NEX Dual Display Edition, który wyróżnia się z kolei dwoma ekranami Super AMOLED i bardzo ciekawym systemem doświetlającym scenerię w gorszych warunkach oświetleniowych. Z uwagi na obecność wyświetlacza na panelu tylnym, gdzie jest także aparat, w modelu tym całkowicie zrezygnowano z drugiego aparatu.

Vivo NEX Dual Display Edition (fot. Vivo)

Byliśmy więc bardzo ciekawi, co następnego przygotuje Vivo. Wygląda na to, że producent nas nie zawiedzie, bowiem dziś oficjalnie zapowiedział premierę NEX 3 5G we wrześniu 2019 roku i od razu opublikował też widoczną na samej górze grafikę, która potwierdza, że smartfon zostanie wyposażony w „wodospadowy” ekran, zachodzący niemal na całą krawędź urządzenia. Do tego, jak wskazuje sama nazwa, na pokładzie nie zabraknie także modemu 5G.

Nie ukrywam, że „wodospadowy” wyświetlacz jest dla mnie bardzo intrygujący, tym bardziej, że ma się on znaleźć także na pokładzie Huawei Mate 30 Pro, więc również w Polsce będziemy mogli zobaczyć, jak rozwiązanie to sprawdza się w praktyce. Vivo NEX 3 5G (niestety) raczej nie ma się co spodziewać w Europie.

Ciekawe natomiast, jakie jeszcze „bajery” Vivo zastosuje w swoim nowym smartfonie. Bo chociaż „wodospadowy” ekran będzie największym, to producent najprawdopodobniej nie omieszka sięgnąć jeszcze po inne rozwiązania. A patrząc na poprzednie modele widać, że firma nie boi się być odważna i myśleć nieszablonowo.

Vivo NEX 3 może mieć „ponad 100%” screen-to-body ratio

Źródło: Vivo NEX Weibo dzięki FoneArena