(fot. Ice Universe)

Vivo NEX 3 może mieć „ponad 100%” screen-to-body ratio

Na rynku mamy już wiele smartfonów z wyjątkowo smukłymi ramkami wokół wyświetlacza. Niektóre nie mają nawet notcha czy otworu. Prawie cały przód jest ekranem i trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę dobrze. Chiński producent Vivo może pójść o krok dalej i niebawem zaprezentować smartfon, w którym stosunek wyświetlacza do powierzchni całego panelu przedniego będzie naprawdę imponujący.

Szukasz innowacji w smartfonach? Spójrz w stronę Państwa Środka. To w Chinach powstają dziś jedne z najciekawszych konstrukcji. Huawei oraz inni producenci coraz rzadziej spoglądają na Apple i stawiają na własne rozwiązania. Wystarczy spojrzeć na składanego Huawei Mate X, slidera Xiaomi Mi Mix 3, nietypowego Oppo Find X czy chociażby Vivo NEX Dual Display Edition wyposażonego w dwa wyświetlacze.

Reklama

Ten ostatni z wymienionych przed chwilą chińskich producentów może niebawem ponownie zaskoczyć wyjątkowym smartfonem. Ice Universe, któremu zawdzięczamy wiele sprawdzonych przecieków, udostępnił na swoim Twitterze grafikę przedstawiającą, jak może wyglądać wyświetlacz w nadchodzącym Vivo NEX 3.

Grafika pokazuje dwie szklane tafle, których boczne krawędzie zakrzywione są pod kątem niemal 90 stopni. Jak twierdzi Ice Universe, taka konstrukcja pozwoli na stworzenie smartfona mającego stosunek ekranu do przodu obudowy na poziomie „ponad 100%”. Wyświetlacz ma być pozbawiony notcha i otworów, zaś górna i dolna ramka będą minimalne. Ekran rozciągnie się od lewej do prawej krawędzi sprawiając, że urządzenie będzie wyglądało jak jeden duży wyświetlacz.

Interesująca będzie też cała obudowa. Wspomniane dwie szklane tafle sugerują, że przód, tył, a także boki zostaną pokryte szkłem. Jeśli informacje dostarczone przez Ice Universe okażą się trafne, to Vivo może stworzyć smartfon, który marzył się niektórym osobom z Apple – prawie cała obudowa pokryta szkłem.

Co ciekawe, Ice Universe określił smartfon „kompletnym ekranem”. Niektórzy wskazują, że NEX 3 będzie miał wyświetlacz z przodu i tyłu, na wzór Vivo NEX Dual Display Edition. Z kolei stwierdzenie „bez dziury” ma świadczyć nie tylko o ekranie pozbawionym otworu, ale także o braku jakichkolwiek złączy. Warto przypomnieć, że mogliśmy już zobaczyć podobną konstrukcję Vivo, która nie ma portu USB i przycisków na bokach.

Oczywiście część z tych informacji może nie znaleźć pokrycia w rzeczywistości. Należy pamiętać, że przeciek dotyczy urządzenia, którego jeszcze nie ma na rynku. Ponadto, plany Vivo mogą ulec zmianie, gdy firma podczas tworzenia innowacyjnego smartfona napotka na większe problemy techniczne.

źródło: Ice Universe, The Verge