Uber Polska
(fot. Uber)

Uber uruchamia nową usługę w Warszawie. Jak działa UberX Share?

Usługa UberX Share wystartowała w Warszawie. W założeniach ma sprawić, że przejazdy będą bardziej przystępne cenowo, a także ma pozwolić na zmniejszenie emisji spalin.

Jak działa UberX Share?

Do widoku taksówek Ubera w Warszawie, a także w innych miastach w Polsce, chyba każdy zdążył się już przyzwyczaić. Usługa cieszy się sporą popularnością, co nie powinno nikogo dziwić. W końcu otrzymujemy niedrogie przejazdy, którymi możemy w wygodny sposób zarządzać z poziomu aplikacji na smartfonie.

Teraz mieszkańcy stolicy Polski będą mogli korzystać z nowej usługi, która – jak już wspomniałem – pozwoli obniżyć cenę przejazdów, a także ma pozytywnie wpłynąć na emisję spalin. W przypadku nowego rozwiązania koszt przejazdu może być nawet o 30% niższy w porównaniu do przejazdu UberX.

UberX Share to usługa, która łączy pasażerów jadących w tym samym kierunku, którzy dzięki takiemu połączeniu oszczędzają pieniądze. Niezależnie od tego, czy użytkownik w trakcie swojej podróży zostanie dopasowany do innego pasażera, czy nie, już za sam wybór opcji UberX Share otrzymuje niższą cenę.

Uber
(fot. Uber)

Warto jeszcze wspomnieć, że UberX Share przynosi korzyści także kierowcom. Otóż w momencie, gdy kierowca zaakceptuje przejazd w ramach nowej usługi, aplikacja wyszuka sposoby, aby mógł zabrać większą liczbę pasażerów, co oznacza większe możliwości zarobkowe. Tak, jak w przypadku pozostałych produktów dostępnych w aplikacji, mogą oni otrzymywać napiwki po zakończonym przejeździe.

Jak skorzystać z nowej usługi?

Skorzystanie jest banalnie proste. Wystarczy bowiem uruchomić mobilną aplikację, wprowadzić adres miejsca docelowego, a następnie przewinąć listę dostępnych opcji w dół i wybrać pozycję o nazwie UberX Share. Tak, to już wszystko.

Należy mieć na uwadze, że nowa opcja dostępna jest tylko, gdy jesteśmy jedynym pasażerem zamawiającym przejazd, co ma wynikać z kwestii bezpieczeństwa. Osobom chcącym zamówić przejazd dla dwóch lub większej liczby osób rekomendowane są inne opcje dostępne w aplikacji. Co ciekawe, Warszawa jest jednym z kilku wybranych miast w Europie, w których nowa usługa została udostępniona. Wcześniej pojawiła się m.in. w Zurychu czy Paryżu.