Twórcy Borderlands i Torchlight zakładają nowe studio i stworzą kooperacyjną grę RPG

Lepiej zadbać o doświadczenie przyszłych twórców kooperacyjnej gry RPG chyba już się nie dało. Kilkoro ludzi, którzy mieli okazję pracować nad Borderlands oraz Torchlight, znajdzie się w nowym studio, które z kolei będzie podlegać ProbablyMonsters i pracować nad grą na konsole nowej generacji.

Reklama

ProbablyMonsters to jedna, wielka rodzina

Jak podają sami założyciele inicjatywy na swojej stronie internetowejProbablyMonsters to rodzina, która zebrała się w 2016 roku i liczy sobie ponad 150 pracowników (tak że poniższe zdjęcie jest nieco mniej aktualne). O różnych kulturach, wierzeniach i poglądach – tak, użyłem dokładnie takiej samej formułki, która pojawia się zawsze przy odpaleniu gry od Ubisoftu.

W ekipie Probably Monsters znajdują się twórcy Borderlands oraz Torchlight
W skład rodziny ProbablyMonsters wejdą twórcy Borderlands oraz Torchlight

ProbablyMonsters wyróżnia się jednak tym, że chce zrzeszać w sobie ludzi, którzy pracowali nad dobrze znanymi i dobrze przyjętymi markami wśród gier wideo. I nie inaczej będzie w przypadku już trzeciego otwieranego przez nich studia.

Twórcy Borderlands i Torchlight stworzą kooperacyjnego RPG-a

Dotąd ProbablyMonsters miało pod sobą dwa studia. Cauldron Studios, które skupia się przede wszystkim na doświadczeniach w związku z opowiadaniem historii oraz Firewalk Studios, które natomiast zajmuje się światowej klasy doświadczeniami w ramach gry wieloosobowej.

Trzecie jest zupełnie nowym studio i na razie nie nosi ono żadnej nazwy. I oczywiście zajmie się czymś innym. Zadaniem nowo utworzonego zespołu będzie stworzenie czegoś w stylu połączenia tamtych doświadczeń – to znaczy zajmą się się oni przygodą, której będzie można doświadczyć z przyjaciółmi.

Wszystko, co wiemy na temat gry, to tylko to, że będzie to kooperacyjna gra RPG następnej generacji.

Najważniejszą informacją w tej kwestii jest jednak to, że wezmą to na warsztat osoby, które pracowały wcześniej nad Borderlands i Torchlight. Są to John Dunbar, Marsh Lefler i Allen Fong z Runic Games oraz Patrick Blank z Gearbox Software.

Na więcej informacji na ten temat trzeba będzie poczekać. PlayStation 5 oraz Xbox Series X znajdują się tuż za rogiem, zatem wystarczy życzyć im wszystkiego dobrego i być może któregoś dnia usłyszymy nie tylko o świetnej grze kooperacyjnej, ale i udanym RPG.

Zobacz też: