Borderlands 3 Google Stadia

Borderlands 3 z 4K, 60 FPS i współdzielonym ekranem do aż 4 osób na PlayStation 5 i Xbox Series X

Lista ulepszonych gier na PlayStation 5 i Xbox Series X rozszerza się o kolejny świetny tytuł – Borderlands 3, w które już wkrótce na next-genach zagramy w znacznie wyższej rozdzielczości i z większą liczbą klatek na sekundę.

Na początku przypomnę, że Borderlands 3 na podstawowych modelach PlayStation 4 i Xbox One działały w zaledwie 30 klatkach na sekundę (na co skarżyłem się w swojej recenzji) i rozdzielczości 1080p. Zaś mocniejsze warianty konsol, tj. PlayStation 4 Pro i Xbox One X, pozwalały na grę w 60 FPS lub w rozdzielczości 4K. W przypadku konsol nowej generacji nie będziemy musieli iść na żadne kompromisy.

Rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę w Borderlands 3 na nowej generacji konsol

Przejdźmy od razu do rzeczy — na PlayStation 5 i Xbox Series X zagramy w zeszłoroczne Borderlands 3 w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Jednocześnie. W porównaniu do obecnej generacji jest to spory przeskok, nawet zestawiając next-geny z PlayStation 4 Pro i Xbox One X.

Sprawa nie do końca jest jasna, jeśli chodzi o Borderlands 3 na Xbox Series S. Tu raczej nie mamy co liczyć na 4K – Microsoft podczas prezentacji podkreślał, że „S-ka” będzie celować w grach w rozdzielczość 1440p. Tu spodziewałbym się jednak jedynie zwiększonej liczny klatek na sekundę – do 60, przy zachowaniu rozdzielczości 1080p. Czas pokaże.

Borderlands 3 ze współdzielonym ekranem aż do 4 osób!

Wyższa rozdzielczość i większa ilość klatek na sekundę to jednak nie jedyne usprawnienia, jakie czekają na właścicieli PlayStation 5 i Xbox Series X w Borderlands 3. Do trzeciej części Borderlands na nowej generacji konsol zawita również opcja gry na współdzielonym ekranie w trzy lub nawet cztery osoby! Na PlayStation 4 i Xbox One mogliśmy grać maksymalnie z jednym znajomym przy jednej konsoli (w najnowszej aktualizacji będzie można to robić także w trybie pionowym, a nie tylko poziomym).

Każdy posiadacz trzeciej części Borderlands na PS4 lub Xbox One będzie mógł bezpłatnie zagrać w swoją kopię gry na konsoli nowej generacji, oczywiście przy okazji przenosząc zakupione dodatki i stany zapisu do nowej wersji. Dodatkowo Gearbox Software zadba o cross-play pomiędzy platformami, a także doda do gry sporo nowej zawartości – a to wszystko, jak wspominałem, w pełni za darmo!

Borderlands 3 zadebiutowało 13 września 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Już wkrótce za sprawą wstecznej kompatybilności zagramy w grę Gearbox Software również na PlayStation 5, Xbox Series X, a także Xbox Series S. Warto jednak tutaj podkreślić, że nie ma 100% pewności, że powyższe usprawnienia Borderlands 3 będą dostępne już w dzień premiery nowych konsol.

Polecamy również: Recenzja gry Borderlands 3