PlayStation 5 teardown
źródło: PlayStation

Sony rozkręciło na naszych oczach PlayStation 5 i pokazało, co konsola ma w środku. Musicie to zobaczyć

W przeciwieństwie do sprzętu od Microsoftu, o PlayStation 5 słyszeliśmy naprawdę mało, a już na pewno mniej widzieliśmy. W internecie zaczynały pojawiać się zdjęcia konsoli z nieznanych źródeł i do tej pory mogliśmy jedynie gdybać, czemu służą wkręty pomiędzy poszczególnymi elementami albo czy można wymienić obudowę. Sony zdecydowało się nagrać materiał, w którym wszystko zostało wyjaśnione.

Reklama

A na wspomnianym wideo zobaczymy nawet więcej niż mogliśmy oczekiwać. Dlatego że PlayStation 5 zostaje rozebrane niemalże w całości, do możliwie najmniejszego elementu. Zobaczycie chociażby wbudowany procesor czy napęd Blu-ray.

PlayStation 5 rozkręcona do niemal ostatniej śrubki

Sony udostępniło na oficjalnym kanale PlayStation wideo, na którym krok po kroku rozkłada PlayStation 5 na części pierwsze. Przez cały proces rozbiórki towarzyszy nam Yasuhiro Ootori – nieprzypadkowo, bo jest to właśnie osoba odpowiedzialna za tę konsolę. Szef wszystkich szefów, znaczy się inżynierów, dzięki którym możemy w ogóle mówić o następnej generacji.

Całe wideo trwa niewiele ponad 7 minut. Można przyjrzeć się dokładnie i od środka temu, czym jest PlayStation 5. Jak wygląda dysk SSD w konsoli? Układ graficzny? Procesor? Układ chłodzenia? Cóż, przekonajcie się sami.

Zdjęcia z nieznanych źródeł okazują się prawdą

Na to przynajmniej wygląda. Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że PlayStation 5 zaoferuje graczom tylko 664 GB miejsca na dysku SSD. Dowodzić tego miało zdjęcie z nieznanego źródła, które wyciekło wraz ze zdjętą obudową konsoli.

PlayStation 5

Wideo od Sony udowadnia, że obudowę PlayStation 5 można bardzo łatwo zdjąć i wymienić. Wystarczy, że ją zsuniemy, kiedy uda się nam zwolnić haczyki.

Nie mogę doczekać się innych opcji kolorystycznych – od początku mam nadzieję na czarną wersję konsoli.

Microsoft puszcza oczko, po raz kolejny

To imponujące, jak przy nadchodzącej generacji Microsoft przeszedł do ofensywy, oferując całkiem korzystne usługi dla graczy i stosując bardzo agresywny marketing.

W związku z powyższym wideo także pokuszono się o komentarz. Bo widzicie – żeby postawić PlayStation 5 na boku, należy przenieść podstawkę w inne miejsce, wcześniej ją wykręcając i wkręcając. A co zrobić w przypadku Xbox Series X?

https://twitter.com/xboxuk/status/1313828699146457089

Po prostu położyć na boku.

Zobacz też: