fot. Free-Photos/Pixabay

Twitter wprowadza funkcję ukrywania odpowiedzi

Jednym z głównych celów Twittera jest zapewnienie wyższej jakości usługi. Dotyczy to również treści umieszczanych przez użytkowników. W związku z tym, firma zdecydowała się wprowadzić nowe narzędzie do ukrywania nieodpowiednich komentarzy.

Większa kontrola nad rozmowami

Twitter we wpisie na oficjalnym blogu informuje, że nowa funkcja wprowadza większą kontrolę nad rozmowami. Autor tweeta będzie mógł teraz oddzielić wybrane komentarze, które przykładowo nie dotyczą głównego tematu dyskusji lub zawierają kontrowersyjne treści.

Reklama

Funkcja po okresie pozytywnie zakończonych testów, aktualnie jest wdrażana u wszystkich użytkowników na całym świecie. Zmiany powinny pojawić się zarówno w wersji przeglądarkowej na desktopie, jak i także w aplikacjach na Androida i iOS. Z nowości można również korzystać w apce Twitter Lite.

Jak działa ukrywanie tweetów? Z funkcji może korzystać każdy autor głównego tweeta i stosować ją do komentarzy innych użytkowników. Wystarczy otworzyć menu z dodatkowymi opcjami przy komentarzu i następnie wybrać opcję „Ukryj odpowiedź”.

Ukryte odpowiedzi nie znikają z serwisu. Wciąż każdy może je zobaczyć i reagować na nie, dotykając specjalnej szarej ikony. Celem nie jest usunięcie komentarzy, a wyłącznie zapewnienie większej przejrzystości. Dzięki temu, zainteresowane osoby wciąż będą mogły przejrzeć całą rozmowę. Ponadto, ukryte odpowiedzi można zawsze przywrócić do normalnego stanu.

Z testów przeprowadzonych przez Twittera na ograniczonej liczbie użytkowników wynika, że najczęściej z funkcji korzystamy, gdy odpowiedź uznamy za nieistotną, niezwiązaną z tematem lub denerwującą. Dodatkowo, firma zauważyła, że użytkownicy sięgający po ukrywanie odpowiedzi, raczej bardzo rzadko wybierają opcję wyciszenia czy blokowania.

Twitter i inne nowości

Trzeba przyznać, że firma ostatnio wdraża sporo zmian, aby nie tylko utrzymać użytkowników, ale również zdobyć nowych. Twitter zamierza m.in. wprowadzić funkcję tematów, aby ułatwić śledzenie informacji, a także pozbędzie się reklam politycznych. Co więcej, w planach jest zmienienie działania retweetów i wzmianek.

Warto jednak pamiętać, że mimo licznych starań, Twitter wciąż zalicza wpadki. Wśród ostatnich należy wymienić problematyczną aplikację na iOS oraz karygodne podejście do użytkowników, którzy mieli mniej obserwujących.

źródło: Twitter