Oto nowy Twitter - Twitter Lite 14

Oto nowy Twitter – Twitter Lite

Twitter właśnie dołączył do grona aplikacji, których podstawowe wersje zajmują na tyle dużo miejsca w pamięci smartfonu, że tworzące je firmy decydują się na wydanie innych – lżejszych i bardziej ekonomicznych. Co ciekawe, Twitter Lite nie będzie dostępny w sklepie Google Play ani w AppStore, a odpalimy go w przeglądarce.

Wystarczy udać się pod adres mobile.twitter.com. Celem strony jest szybkie wczytywanie tweetów, jednocześnie oszczędzając dane pakietowe. To przydatna rzecz, zwłaszcza tam, gdzie dysponujemy wolnym połączeniem 2G.

Oto nowy Twitter - Twitter Lite 15
Na mobile.twiitter.com wystarczy się zalogować przez przeglądarkę

W trybie oszczędzania danych, wszystkie obrazy i filmy pojawiają się na osi czasu jako rozmazane, rozpikselowane prostokąty. W ten sposób nic nie pobiera się automatycznie i to my decydujemy, którym treściom chcemy przyjrzeć się bliżej.

Na Androidzie aplikacja webowa zachowuje się stabilnie (przynajmniej na Chrome). Można łatwo dodać ją do któregoś z ekranów głównych jako skrót. Potrafi wysyłać powiadomienia push i pracować w trybie offline, kiedy połączenie zostanie przerwane. Nawet wtedy da się przeglądać treści, które zdążyły się do tego momentu załadować.

Twitter Lite umożliwia korzystanie z wszystkich kluczowych funkcji Twittera, a może zaoszczędzić nawet do 70% danych w porównaniu do podstawowej aplikacji, i zajmuje tylko… 1 MB miejsca w pamięci telefonu. Automatycznie aktualizuje się też do najnowszej wersji.

Zamierzacie wypróbować?

 

źródło: Twitter