Oto nowy Twitter – Twitter Lite | Tabletowo.pl

Oto nowy Twitter – Twitter Lite

Dołącz do dyskusji 0

Twitter właśnie dołączył do grona aplikacji, których podstawowe wersje zajmują na tyle dużo miejsca w pamięci smartfonu, że tworzące je firmy decydują się na wydanie innych – lżejszych i bardziej ekonomicznych. Co ciekawe, Twitter Lite nie będzie dostępny w sklepie Google Play ani w AppStore, a odpalimy go w przeglądarce.

Wystarczy udać się pod adres mobile.twitter.com. Celem strony jest szybkie wczytywanie tweetów, jednocześnie oszczędzając dane pakietowe. To przydatna rzecz, zwłaszcza tam, gdzie dysponujemy wolnym połączeniem 2G.

Na mobile.twiitter.com wystarczy się zalogować przez przeglądarkę

W trybie oszczędzania danych, wszystkie obrazy i filmy pojawiają się na osi czasu jako rozmazane, rozpikselowane prostokąty. W ten sposób nic nie pobiera się automatycznie i to my decydujemy, którym treściom chcemy przyjrzeć się bliżej.

Na Androidzie aplikacja webowa zachowuje się stabilnie (przynajmniej na Chrome). Można łatwo dodać ją do któregoś z ekranów głównych jako skrót. Potrafi wysyłać powiadomienia push i pracować w trybie offline, kiedy połączenie zostanie przerwane. Nawet wtedy da się przeglądać treści, które zdążyły się do tego momentu załadować.

Twitter Lite umożliwia korzystanie z wszystkich kluczowych funkcji Twittera, a może zaoszczędzić nawet do 70% danych w porównaniu do podstawowej aplikacji, i zajmuje tylko… 1 MB miejsca w pamięci telefonu. Automatycznie aktualizuje się też do najnowszej wersji.

Zamierzacie wypróbować?

źródło: Twitter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona