(fot. Tabletowo.pl)

Twitter z funkcją tematów. Śledzenie informacji ma być jeszcze łatwiejsze

Śledzenie informacji o ulubionym artyście, zespole czy drużynie sportowej ma być teraz znacznie wygodniejsze. Twitter ogłosił bowiem wprowadzenie nowej funkcji o nazwie Tematy.

Twitter – śledzenie Tematów

Serwis społecznościowy za pośrednictwem oficjalnego bloga przedstawił zmiany, które wkrótce pojawią się u użytkowników. Jak przed chwilą wspomniałem, Twitter otrzyma nową możliwość śledzenia interesujących nas informacji.

Funkcja Tematy ma działać na podobnej zasadzie, jak obserwowanie konkretnego konta. Wystarczy wykonać jedno kliknięcie, aby wybrać tematykę. Propozycje tematów pojawią się automatycznie na osi czasu, a także w wbudowanej wyszukiwarce. Zostaną one dobrane na podstawie aktywności na Twitterze – wyszukiwań i śledzonych kont.

(fot. Twitter)

Jak podaje Twitter, niezależnie od tego, czy jest to ulubiony celebryta, zespół lub drużyna sportowa, to na osi czasu czasu zobaczymy tweety z różnych kont związane z wybraną tematyką. Nie trzeba będzie już śledzić wielu różnych użytkowników, aby mieć dostęp do najświeższych informacji.

W założeniach zmiana powinna oczyścić stronę główną. Nie będziemy już widzieć wszystkich tweetów z danego konta, bowiem informacje zostaną ograniczone wyłącznie do wcześniej wskazanej grupy.

Z czasem sugestie tematyczne mają stawać się coraz lepsze – Twitter będzie uczył się preferencji użytkownika. Oczywiście nie zabraknie opcji zarządzania listą tematów, a także możliwości wyciszenia określonych tweetów.

Podpowiedzi tematów zaczną pojawiać się na osi czasu i w wyszukiwarce od 13 listopada. Natomiast ich wprowadzenie na całym świecie ma odbyć się w ciągu najbliższych miesięcy. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na nową możliwość śledzenia interesujących tematów.

Twitter i inne nowości

Sugestie tematów to jedna z kilku zmian, które niebawem powinny trafić do użytkowników serwisu społecznościowego. Według wcześniejszych informacji, w 2020 roku Twitter ma skupić się na rozwijaniu następujących funkcji: usuń mnie z tej konwersacji, nie zezwalaj na repostowanie tego tweeta, nie zezwalaj na wspominanie mnie (@) bez mojej zgody, usuń wspomnienie mnie (@) z tej konwersacji oraz wyślij tego tweeta jedynie do: hashtaga, zainteresowań albo wybranych znajomych.

Polecamy również:

Twitter na iOS pokazuje, że wszyscy jesteśmy darmowymi beta testerami

źródło: MacRumors, Twitter