(fot. Twisto)

Twisto w Google Play dla wszystkich i nowa karta wirtualna

Czeski FinTech ogłosił nowości skierowane dla polskich użytkowników. Można już korzystać z płatności Google Pay, a także wprowadzono kartę wirtualną.

Reklama

Twisto w Google Play

Pierwsze informacje o opcji dodania karty Twisto do Google Pay pojawiły już w minionym tygodniu. Natomiast teraz mamy do czynienia z oficjalną informacją, a więc każdy użytkownik powinien już móc korzystać z płatności za pomocą smartfona lub smartwatcha wyposażonego w moduł NFC.

Reklama

Liczba kart dodanych do płatności mobilnych w Polsce przekroczyła 2,5 mln i rośnie w szybkim tempie. Pokazuje to, że Polacy cenią wygodę i są otwarci na nowe rozwiązania płatnicze. Chętnie zostawiają portfel w domu i płacą smartfonem lub zegarkiem, który zawsze mają przy sobie. Cieszę się, że od dziś będą mogli dokonywać transakcji mobilnych w ramach limitu od Twisto – mówi Renata Salata, Chief Growth Officer w Twisto.

Należy pamiętać, że w celu dodania karty Twisto musimy posiadać smartfon działający pod kontrolą Androida w wersji 5.0 lub nowszej. Dodatkowo, na urządzeniu musi być zainstalowana aplikacja Google Pay i Twisto. Cały proces jest banalnie prosty i każdy użytkownik powinien sobie z nim poradzić.

Twisto Google Pay
Karta Twisto w Google Pay (fot. Tabletowo.pl)

Czesi zapowiedzieli obsługę Apple Pay. Wkrótce właściciele iPhone’ów i Apple Watchy również będa mogli korzystać z płatności mobilnych, bez konieczności wyciągania fizycznej karty Twisto. Nie została jednak ujawniona konkretna data wprowadzenia wsparcia dla rozwiązania Apple.

Wirtualna karta w smartfonie

Kolejną nowością jest wirtualna karta, która dostępna jest z poziomu mobilnej aplikacji. Podobnie jak plastikowa karta Twisto, posiada ona numer, termin ważności oraz kod CVC. Za jej pomocą użytkownik może dokonywać płatności online, a także mobilnych. Tak, wirtualną kartę również dodamy do Google Pay, a wkrótce pojawi się obsługa Apple Pay.

Dzięki karcie wirtualnej wszyscy nowi klienci Twisto mogą robić zakupy online bez oczekiwania na wysyłkę jej plastikowego odpowiednika. Posiadacze Google Pay mogą jej także używać do płatności mobilnych w sklepach stacjonarnych. Po wdrożeniu Apple Pay karta wirtualna będzie alternatywą dla plastiku dla wszystkich naszych klientów – wyjaśnia Renata Salata.

Warto zaznaczyć, że czeski FinTech chce przejść wyłącznie na karty wirtualne i płatności mobilne. Plan zakłada zrezygnowanie z wydania tradycyjnych kart do 2024 roku.

Polecamy również:

Nowa funkcja w Twisto może zachęcić wiele osób do zapoznania się z tą usługą

źródło: materiały prasowe