Twisto wystartowało w Polsce, od teraz można płacić po swojemu!

Kilka chwil temu dobiegła końca konferencja prasowa, podczas której zainaugurowano funkcjonowanie płatności mobilnych Twisto w Polsce. Rozpoczynający szerszą działalność FinTech dostarczy aplikację oraz powiązaną z nią kartę płatniczą, których zadaniem będzie ułatwienie robienia zakupów, zarówno internetowych, jak i w sklepach stacjonarnych.

Czym jest Twisto?

Twisto to instytucja finansowa nowej generacji (FinTech) dostarczająca rozwiązania w zakresie płatności mobilnych. Do dyspozycji klientów została oddana aplikacja mobilna wraz z powiązaną z nią kartą płatniczą. Dzięki temu, że karta działa w systemie Mastercard przy pomocy Twisto można płacić wszędzie tam, gdzie honorowane są karty tego operatora. Z racji, że płatności kartą można dokonywać na całym świecie, karta płatnicza oferuje przeliczenie transakcji po korzystnych kursach walut, w czym nieco przypomina rozwiązanie Revolut.

fot. Twisto

Płatności dokonywane przez Twisto rozliczane są w ramach indywidualnie przyznawanego limitu kredytowego, którego wysokość zależy od wyniku badania zdolności kredytowej klienta. Tutaj Twisto działa nieco podobnie do karty kredytowej – użytkownik korzysta z okresu bezodsetkowego o długości do 45 dni. Termin spłaty salda można wydłużyć o kolejny miesiąc, jednak wiąże się to z opłatą – 45 groszy za każde 10 zł niespłacone w okresie bezodsetkowym. Co istotne, wskazana wyżej opłata jest jedyną opłatą, jaką Twisto pobiera od swoich klientów. Nie ma opłaty miesięcznej, opłaty za prowadzenie karty czy prowizji za przewalutowanie. Dodatkowo na start Twisto wprowadziło promocję, w której jest możliwość przesunięcia płatności o 3 miesiące za darmo.

karta płatnicza Twisto
fot. Twisto

Twisto to również bezpieczeństwo transakcji internetowych. Wydawana karta płatnicza nie ma nadrukowanego kodu CVC do płatności internetowych – ten widoczny jest jedynie w aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w przypadku kradzieży lub zgubienia portfela, można być bezpiecznym o saldo swojego rachunku.

Co wyróżnia Twisto na tle konkurencji?

Z pozoru pochodzący z Czech FinTech nie oferuje nic rewolucyjnego – z wszystkich dostępnych usług można już korzystać właściwie dobierając oferty banków i innych instytucji finansowych. Zaletą Twisto jest całkowity brak opłat w przypadku korzystania wyłącznie z okresu bezodsetkowego oraz dostępność wszystkich praktycznych rozwiązań w jednej aplikacji mobilnej. Dzięki Twisto w jednym rozwiązaniu użytkownik otrzymuje następujące korzyści:

  • kontrola wydatków – aplikacja oferuje dzienne i miesięczne podsumowanie transakcji, w tym z podziałem na poszczególne kategorie;
  • okres spłaty niepowiązany z opłatą do 45 dni;
  • bezpieczeństwo transakcji gwarantowane przez Mastercard i brak nadrukowanego kodu CVC na karcie;
  • brak opłaty za przewalutowanie i korzystne kursy wymiany walut;
  • dostępność polskiego centrum obsługi klienta;
  • zakupy internetowe dokonywane jednym kliknięciem u partnerów Twisto
Dlaczego Twisto?

Twisto stanowi więc, niespotykane jak dotąd, połączenie wielu zalet banków i nowoczesnych instytucji finansowych w jednym, co oznacza również znaczące uproszczenie formalności i oszczędność czasu poświęcanego na obsługę finansów po stronie klienta.

fot. Twisto

To jeszcze nie koniec nowości!

Opisane wyżej funkcjonalności dostępne są w Twisto już teraz. W ciągu najbliższych miesięcy do aplikacji trafi funkcja dzielenia rachunku między znajomych, z początkiem 2020 roku karta płatnicza udostępniona zostanie w ramach Google Pay i Apple Pay. Następnie kierujący FinTechem planują wdrożenie możliwości rozkładania płatności za transakcję na raty, już po jej dokonaniu oraz, we współpracy z partnerami, zaoferować cashback. Docelowo klient dostanie, w ramach jednej aplikacji, trzy możliwości płatności: teraz, później i płatność ratalną.

Autorzy Twisto zakładają bardzo ambitny plan rozwoju. W ich planach jest, między innymi, osiągnięcie liczby pół miliona aktywnych użytkowników już w 2022 roku.

Twisto to ciekawa, a przede wszystkim praktyczna forma nowoczesnych płatności, której możliwości będą sukcesywnie rozszerzane w najbliższym czasie. Wszystkich Czytelników zachęcamy do osobistego sprawdzenia możliwości Twisto, a po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową, gdzie w dalszym ciągu czeka na Was konkurs, w którym do wygrania jest, między innymi, użyczenie samochodu marki Tesla :).

Źródło: informacja prasowa, Twisto