Twisto karta Mastercard
Karta płatnicza Twisto (źródło: Twisto)

Nowość w Twisto – raty 0%, czyli bezpłatne rozłożenie płatności na części

Czeski FinTech Twisto wiele inwestuje w swój rozwój, aby zaoferować klientom nowe funkcje i możliwości. Za niektóre co prawda trzeba zapłacić, ale nie w tym przypadku – użytkownicy będą mogli bowiem skorzystać z rat 0%, czyli rozłożyć płatność na części bez dodatkowych opłat.

Co to jest Twisto?

Twisto to w dużym uproszczeniu karta kredytowa z miesięcznym limitem. Jeśli użytkownik spłaci całość w ciągu 15 dni od wystawienia wyciągu za poprzedni miesiąc, nie zapłaci żadnych dodatkowych opłat. Może jednak odłożyć płatność o 30 dni – wówczas zapłaci kilka złotych prowizji za każde „odroczone” 100 złotych.

Ponadto niedawno pojawiła się też nowość, pozwalająca rozłożyć płatność za zakupy o wartości co najmniej 200 złotych na nawet 12 rat. W związku z tym, klientowi udostępniany jest dodatkowy limit kredytowy (obok głównego limitu na karcie). Za rozłożenie płatności na raty pobierana jest jednak opłata (nie więcej niż 4,25 złotych za każde 100 złotych), ale teraz wprowadzono specjalną ofertę, dzięki której użytkownicy nie poniosą dodatkowych opłat.

Nowość w Twisto – raty 0%

Dzięki tej usłudze, użytkownicy będą mogli bezpłatnie rozłożyć płatność za zakupy na 3 nieoprocentowane raty (tj. z RRSO 0%). Wystarczy, że wybiorą odpowiednią opcję w aplikacji.

Są jednak pewne ograniczenia. Usługa „Podziel na 3” będzie dostępna jedynie dla klientów, którzy zrobią zakupy w „popularnych sklepach internetowych”, m.in. Allegro, AliExpress, eObuwie, Modivo, Black Red White, Notino, Agata Meble i eZebra (ich pełna lista dostępna jest w aplikacji oraz na stronie Twisto).

Jak deklaruje Twisto, klienci mogą skorzystać z opcji rozłożenia płatności na 3 raty 0% dlatego, że koszt finansowania pokrywany jest z prowizji od sklepu internetowego. Co bardzo istotne, użytkownik może zdecydować się o skorzystaniu z usługi „Podziel na 3” już po dokonaniu zakupu (i zaksięgowaniu płatności), ale najważniejsze, żeby przeszedł do sklepu przez aplikację Twisto.

Usługa „Podziel na 3” jest dostępna zarówno dla użytkowników bezpłatnego planu Online, jak i płatnego Space. FinTech podaje, że metoda płatności tego typu (znana jako „Buy in 3”) jest popularna za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej oraz Azji, ale w Polsce została udostępniona klientom po raz pierwszy, właśnie przez Twisto.