MasterCard
MasterCard | Image Library

Płacisz kartą Mastercard? Wkrótce będziesz mógł skorzystać z nowej usługi

Jeśli posiadasz kartę płatniczą, to z dużym prawdopodobieństwem została ona wydana albo przez Visa, albo przez Mastercard. Posiadacze plastików wydanych przez tę drugą organizację będą wkrótce mogli skorzystać z nowej usługi Płać w ratach, o ile spełnią jeden warunek.

Nowa usługa dla właścicieli kart Mastercard – Płać w ratach

Mastercard zapowiedział, że do końca 2020 roku udostępni klientom usługę o nazwie Płać w ratach, dzięki której będą mogli rozłożyć na dogodne raty zakupy o wartości powyżej 400 złotych. Ma to być możliwe zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Jeśli klient zrobi zakupy na kwotę powyżej 400 złotych w sklepie stacjonarnym, na terminalu płatnicznym pojawi się oferta rozłożenia płatności na raty – będzie miał do wyboru 3, 6 lub 12 rat, płatnych co miesiąc. Jeżeli ją zaakceptuje, na urządzeniu pojawią się wszystkie niezbędne informacje, w tym kwota pierwszej raty i łączna do zapłaty – klient od razu się więc dowie, ile będzie musiał w sumie zapłacić. Mastercard podaje, że „kredytu udzieli wydawca karty płatniczej, na określonych przez siebie warunkach finansowych”.

Mastercard Płać w ratach
Nowa usługa Płać w ratach (źródło: Mastercard)

Jak deklaruje Mastercard, usługa Płać w ratach jest odpowiedzią na potrzeby klientów, ponieważ aktualnie mają oni do dyspozycji kartę kredytową lub kredyt ratalny, a zapowiedziana nowość łączy w sobie zalety obu ww. rozwiązań. Ponadto dzięki niej konsumenci dostaną możliwość podjęcia decyzji o rozłożeniu płatności na raty w chwili zakupu, co w wielu sytuacjach może okazać się bardzo pomocne (lub wręcz niezbędne).

Usługa jest już wdrażana przy współpracy z Polskimi ePłatnościami oraz pierwszymi sieciami detalicznymi w Polsce. W pierwszej kolejności będzie ona dostępna dla posiadaczy kart kredytowych Mastercard wydanych przez Bank BNP Paribas, w ramach przyznanego im limitu kredytowego, najpierw w sklepach stacjonarnych, a w drugim etapie również w sklepach e-commerce.

Z czasem usługa Płać w ratach powinna być udostępniana klientom kolejnych banków, a w przyszłości być może również posiadaczom kart debetowych (choć tu należy postawić duży znak zapytania). Jej potencjał jest ogromny i z pewnością będzie chętnie wykorzystywana przez klientów podczas zakupów, więc trzymamy kciuki, aby proces jej upowszechniania przebiegał szybko i sprawnie.