Twisto raty
źródło: Twisto

Nowa funkcja w Twisto przyda się przy większych zakupach

Twisto to – w dużym uproszczeniu – karta kredytowa, ale wydawana na innych zasadach. Jest ona bowiem obsługiwana przez FinTech, a nie bank w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Od teraz jej posiadacze mogą skorzystać z kolejnego udogodnienia, dzięki któremu większe zakupy nie będą aż tak dużym, jednorazowym obciążeniem.

Nie minął jeszcze rok od debiutu Twisto w Polsce, a FinTech zdążył już bardzo mocno rozbudować swoją ofertę. Jest ona na tyle atrakcyjna, że w maju 2020 roku korzystało z niej ponad 70 tysięcy aktywnych klientów.

I chociaż przy ponad milionie zarejestrowanych użytkowników Revoluta wynik ten wygląda niezbyt spektakularnie, to jednocześnie pokazuje, że w kraju nad Wisłą wciąż jest miejsce na innowacyjnych rozwiązań z branży finansowej.

Twisto wzbogaca się o kolejną usługę

Głównymi funkcjami Twisto jest limit kredytowy oraz możliwość późniejszej spłaty części zadłużenia (oczywiście odroczona kwota jest powiększona o dodatkową opłatę za przesunięcie terminu płatności).

Od teraz Twisto pozwala rozłożyć dowolny zakup na nawet 12 rat. Warunki są dwa: musi on opiewać na kwotę co najmniej 200 złotych, a klient musi mieć dostępny sublimit kredytowy, który nie jest tym samym, co główny limit kredytowy, przyznawany w momencie zakładania konta.

Twisto raty
Użytkownicy Twisto mogą rozłożyć zakup nawet na 12 rat (źródło: Twisto)

Użytkownik może zdecydować o rozłożeniu transakcji na raty już po jej dokonaniu, ale nie później niż do końca miesiąca, w którym zrobił zakupy. W aplikacji wybiera, na ile rat chce rozłożyć płatność (od 3 do 12) i wówczas od razu zobaczy, ile dodatkowo zapłaci. Nie będzie to jednak więcej niż 4,25 zł za każde 100 złotych. Operacja potwierdzana jest kodem przesłanym w SMS-ie, więc nie ma obaw, że ktoś przez przypadek to zrobi.

Każdy zakup rozłożony na raty zmniejsza sublimit ratalny, a jednocześnie powiększa bezpłatny limit kredytowy (który w danym miesiącu zostanie pomniejszony jedynie o ratę, a nie całą kwotę transakcji). Wraz ze spłatą rat, sublimit ratalny ponownie powiększa się.

Klient może spłacić ratę na koniec miesiąca (zostanie ona doliczona do miesięcznego zestawienia) lub wcześniej, bez dodatkowych kosztów. Na raty można rozkładać również transakcje dokonane w obcej walucie.

Aktualnie możliwość rozłożenia zakupów na raty dostępna jest dla „wybranej grupy klientów”, ale niebawem nowa funkcjonalność zostanie udostępniona większej liczbie użytkowników.