(fot. KaiOS Technologies)

To naprawdę dobra wiadomość! WhatsApp od teraz dla wielu użytkowników KaiOS

Przesadnie drogie iPhone’y, niewiele tańsze Samsungi i Huaweie z górnej półki, to fenomenalne smartfony. Posiadają piękne wyświetlacze, procesory o ogromnej mocy i świetne aparaty. Jednakże, mnie bardziej kręci to, co potrafi zaoferować smartfon do 1000 zł, a jeszcze mocniej kibicuję KaiOS, czyli systemowi operacyjnemu dla naprawdę tanich feature phone’ów.

Lubię tanie smartfony i feature phone’y

Nie, to nie tak, że nie lubię topowych smartfonów. Korzystam z takiego i jestem bardzo zadowolony, nie zmieniłbym go na żaden inny smartfon ze średniej czy niskiej półki. Jednak, mając styczność z kolejnymi Xiaomi (także Redmi) czy Honorami jestem zadowolony, że te tańsze smartfony oferują dziś aż tak dużo. Świetnie, że można kupić model do 1000 zł i mieć naprawdę niezłe urządzenie.

Reklama

Jak wspomniałem we wstępie, jeszcze bardziej kręcą mnie feature phone’y, bowiem to właśnie one mogą zapewnić namiastkę smartfona milionom osób, które nie chcą (lub nie mogą) wydać nawet 300-500 zł na sprzęt do komunikacji ze znajomymi. Jedną z ciekawszych propozycji w tym segmencie jest sprzęt z KaiOS. Tym bardziej, że tym systemem operacyjnym interesuje się nawet Google, urządzenia z KaiOS zyskują na popularności i mogą kosztować tylko kilkadziesiąt dolarów.

KaiOS zauważony przez Facebooka

KaiOS Technologies, producent KaiOS, pochwalił się efektem współpracy z Facebookiem. Użytkownicy niedrogich telefonów mogą już pobrać popularny komunikator WhatsApp z poziomu KaiStore. Aplikacja dostępna jest na urządzenia wyposażone w 256 MB RAM i więcej.

WhatsApp może być również fabrycznie zainstalowany na wybranych feature phone’ach z KaiOS. Jak najbardziej może to być dobra wiadomość dla wielu użytkowników, którzy chcą otrzymać w pełni funkcjonalny telefon już po wyjęciu z pudełka. Należy zauważyć, że KaiOS skierowany jest chociażby na rynek indyjski, na którym WhatsApp jest jednym z głównych komunikatorów. To chociażby tutaj miliony osób będą mogły kupić tani telefon, który prawie od uruchomienia zapewni komunikację z rodziną i znajomymi.

Nie jest to pierwsze wdrożenie WhatsAppa na KaiOS. Komunikator we wrześniu 2018 roku był już dostępny na telefonie JioPhone sprzedawanym w Indiach. Natomiast teraz jego dostępność zostaje rozszerzona na większą liczbę urządzeń, a także na kolejne regiony, w tym Europę czy Amerykę Południową.

Polecamy również:

Nokia testuje feature phone na dziwnym systemie. To może być KaiOS

źródło: KaiOS Technologies