Tłumacz Google w przeglądarce zyskał nową, wyczekiwaną funkcję

Wreszcie! Tłumacz Google w przeglądarkowej wersji w końcu zyskał funkcję, na którą z pewnością wiele osób czekało. Narzędzie będzie w stanie przetłumaczyć także tekst widniejący na zdjęciu.

Tłumacz Google przetłumaczy tekst ze zdjęcia. Wreszcie

Aby skorzystać z funkcji, wystarczy wejść na stronę Tłumacza Google – od razu warto zaznaczyć, że ta nie jest dostępna w module wyświetlanym przez wyszukiwarkę. Na górnym pasku funkcyjnym, pomiędzy funkcją Tekst a Dokumenty, dodano guzik Obrazy, który zapewnia możliwość wybrania obrazu.

Tłumacz Google tłumaczenie tekstu ze zdjęcia
fot. Tabletowo.pl

Plik z rozszerzeniem JPG, JPEG lub PNG początkowo musimy wysłać z naszego komputera. Niestety nie ma możliwości przekopiowania zdjęcia ze schowka Windowsa przy pomocy skrótu klawiszowego – tak, jak to można zrobić np. w Messengerze Facebooka.

Po przetłumaczeniu tekstu narzędzie daje możliwość kopiowania tekstu, ale też jego usunięcia. Przetłumaczony tekst powinien wyglądać podobnie do oryginalnego, ponieważ znacznik „Przetłumaczono za pomocą Obiektywu” sugeruje, że rozwiązanie bazuje na tych samych algorytmach AR, co mobilna wersja Obiektywu Google. Zaznaczam: powinien, bowiem – jak możecie zobaczyć na poniższym przykładzie – niekoniecznie zawsze tak właśnie jest.

Tłumacz Google tłumaczenie tekstu ze zdjęcia przykład fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Tłumaczenie tekstu ze zdjęć było dotychczas utrudnione

Tłumacz to niezwykle przydatne narzędzie, dające naprawdę duże możliwości. Możliwość odpalenia tłumacza i sprawdzenia słówka (wyrażenia), którego nie znamy, jest jednym z wielu plusów współczesnego, nowoczesnego świata, wypełnionego na każdym kroku technologią – niegdyś bowiem trzeba było sięgać do papierowego, książkowego słownika. Narzędzie nie tylko nieźle operuje angielskim, ale także innymi językami.

Niemniej jednak dzisiaj często operujemy na różnych plikach graficznych – nierzadko z zagraniczną treścią, z których nierozumiane słowa trzeba było ręcznie wklepywać do Tłumacza Google – każde z osobna, albo sięgać po telefon, bo funkcja tłumaczenia obrazów była dostępna poprzez aplikację Obiektyw Google. Co prawda przeglądarka Chrome dostała funkcję tłumaczenia tekstu ze zdjęć osadzonych na stronach internetowych, ale przecież nie zawsze chcemy przetłumaczyć zdjęcie ze strony.

Teraz się to zmienia, ponieważ Tłumacz Google w przeglądarce wreszcie zyskał funkcję tłumaczenia tekstu, który znajduje się na dowolnym zdjęciu.