TikTok królem maja. Aplikacja była najczęściej pobieranym programem na świecie

TikTok niepodzielnie króluje wśród aplikacji najczęściej pobieranych na smartfony i tablety. W maju jego pozycji mógł zagrozić tylko Zoom lub WhatsApp, ale się nie udało.

Reklama

TikTok liderem maja

Gdy dodać do siebie liczbę pobrań aplikacji TikTok ze sklepów Google Play i App Store z ubiegłego miesiąca, szybko okazuje się, że aplikacja ta stała się najpopularniejszym programem, jaki trafiał na sprzęty z systemami Android i iOS na całym świecie (do zestawienia nie wliczano gier). W sumie uzbierało się około 111,9 mln instalacji. To dwa razy więcej niż w maju 2019 roku.

Najwięcej nowych pobrań pochodzi z Indii, których mieszkańcy odpowiadają za ponad 20% ruchu w sklepach z aplikacjami. Ciekawe jest też to, że spoty odsetek, bo 9,3% należy do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, gdzie TikTok nie ma zbyt dobrej prasy.

Reklama

W ujęciu rozdzielnym, TikTok został liderem na platformie Android. Na iOS najczęściej pobieraną apką było Zoom Meetings – program umożliwiający organizowanie i uczestnictwo w wideokonferencjach z wieloma znajomymi jednocześnie.

Dobra passa trwa

TikTok od długich miesięcy albo jest na szczycie podobnych zestawień, albo ustępuje pierwszego miejsca jedynie z rzadka. W listach najczęściej pobieranych aplikacji poświęconym czterem kwartałom 2019 roku, tylko w drugim kwartale aplikacja była czwarta – w innych wypadkach zawsze trafiała na szczyt zestawienia.

Zgodnie z danymi opublikowanymi w kwietniu, TikTok zarobił w ciągu tego miesiąca ponad 78 mln dolarów. To 10-krotny wzrost przychodów w porównaniu z wynikami sprzed roku. Choć to wciąż o całe rzędy wielkości mniej niż zarobki Facebooka, a nawet Twittera czy Snapchata, to sukces TikToka wydaje się być nieuchronny. Serwisowi wciąż wieją pomyślne wiatry.

Szef Reddita: „Odinstalujcie TikToka. To spyware”

źródło: Sensor Tower dzięki gizchina

  1. TikTok to ściek. Niech ktoś to zdelegalizuje. To program anty moralny, z układami w Google i całą masą afer.

  2. Tiktok zdobył masę pobrań w ostatnim czasie przez review bombing. Ludzie zaczęli masowo pobierać aplikacje i wystawiać jej jedną gwiazdkę na Google Play, aby ocena Tiktoka spadła. Szczególnie hejtowali go właśnie mieszkańcy Indii. Dzięki temu udało się obniżyć ocenę apki do 1,4. Jednak Google zorientowało się o co chodzi i przywrócili Tiktokowi ocenę 4,4 usuwając niedawne, jednogwiazdkowe głosy. Tylko przy okazji „zapomnieli” usunąć też wskaźnik pobrań.

  3. Zwyczajnie większości ludzi odpowiada taki właśnie poziom. Zawsze tak było. Gdyby w XV wieku też wszyscy mieli smartfony i dużo czasu, to po powrocie z pola właśnie by włączali taką aplikację. Przy czym większość tej większości by instalowała nie dlatego, ze fajne, ale dlatego, ze wszyscy instalują.
    Nigdy żaden ranking oparty na popularności nie ma na swoim szczycie rzeczy najbardziej wartościowych, tylko takie… najbardziej odpowiadające większości, gdzie zazwyczaj ta większość nie do końca wie, dlaczego akurat to.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama