TikTok

TikTok został pobrany już ponad 2 miliardy razy

TikTok stał się szalenie popularny. Liczba jego użytkowników wciąż rośnie, i w najbliższym czasie raczej nic pod tym względem się nie zmieni.

Co czwarty mieszkaniec Ziemi pobrał TikToka

O tym, że w krótkich, śmiesznych filmach tkwi wielka siła, wiedzieli już od dawna twórcy takich aplikacji jak YouTube czy Vine. Rzecz w tym, że platformy te ułatwiały użytkownikom jedynie udostępnianie filmów, a bardzo słabo wspierały użytkownika podczas procesu ich powstawania. Zmontowanie kilkunastosekundowego filmu w TikTok jest znacznie prostsze, bo apka dysponuje wszystkimi podstawowymi narzędziami, które są do tego potrzebne, a ponadto oferuje możliwość szybkiej publikacji i zapewnia, że każdy film zostanie przez kogoś zauważony.

Między innymi dlatego TikTok został pobrany już ze sklepów z aplikacjami ponad 2 miliardy razy. Tak wynika ze statystyk przytaczanych przez firmę Sensor Tower. Program osiągnął tak wysoki pułap bardzo szybko – jeszcze pięć miesięcy temu aplikacja mogła pochwalić się wynikiem 1,5 mld pobrań.

Najwięcej użytkowników TikToka pochodzi z Indii – 30,3% pobrań to sprawka użytkowników właśnie z tego kraju. Na drugim miejscu są Chiny (9,7%) oraz Stany Zjednoczone (8,2%).

Całkiem możliwe, że za wzrastającą popularność aplikacji można „winić” epidemię koronawirusa, który wymusza na wielu konieczność ograniczenia bezpośrednich kontaktów towarzyskich. Ludzie po prostu nudzą się pozostając w domach i postanawiają wypróbować niesprawdzaną dotąd platformę społecznościową.

TikTok na razie nie potwierdził tych danych, ale można się spodziewać, że wkrótce to zrobi. Nie ma czasu czekać, aż to się stanie – idę nagrywać tiktoki.

Tego nie dowiesz się od swojego dziecka. TikTok oferuje teraz w aplikacji opcje kontroli rodzicielskiej

źródło: Sensor Tower dzięki cnet