TikTok został pobrany już ponad 2 miliardy razy

TikTok został pobrany już ponad 2 miliardy razy

TikTok stał się szalenie popularny. Liczba jego użytkowników wciąż rośnie, i w najbliższym czasie raczej nic pod tym względem się nie zmieni.

Co czwarty mieszkaniec Ziemi pobrał TikToka

O tym, że w krótkich, śmiesznych filmach tkwi wielka siła, wiedzieli już od dawna twórcy takich aplikacji jak YouTube czy Vine. Rzecz w tym, że platformy te ułatwiały użytkownikom jedynie udostępnianie filmów, a bardzo słabo wspierały użytkownika podczas procesu ich powstawania. Zmontowanie kilkunastosekundowego filmu w TikTok jest znacznie prostsze, bo apka dysponuje wszystkimi podstawowymi narzędziami, które są do tego potrzebne, a ponadto oferuje możliwość szybkiej publikacji i zapewnia, że każdy film zostanie przez kogoś zauważony.

Między innymi dlatego TikTok został pobrany już ze sklepów z aplikacjami ponad 2 miliardy razy. Tak wynika ze statystyk przytaczanych przez firmę Sensor Tower. Program osiągnął tak wysoki pułap bardzo szybko – jeszcze pięć miesięcy temu aplikacja mogła pochwalić się wynikiem 1,5 mld pobrań.

Najwięcej użytkowników TikToka pochodzi z Indii – 30,3% pobrań to sprawka użytkowników właśnie z tego kraju. Na drugim miejscu są Chiny (9,7%) oraz Stany Zjednoczone (8,2%).

TikTok został pobrany już ponad 2 miliardy razy

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Całkiem możliwe, że za wzrastającą popularność aplikacji można „winić” epidemię koronawirusa, który wymusza na wielu konieczność ograniczenia bezpośrednich kontaktów towarzyskich. Ludzie po prostu nudzą się pozostając w domach i postanawiają wypróbować niesprawdzaną dotąd platformę społecznościową.

TikTok na razie nie potwierdził tych danych, ale można się spodziewać, że wkrótce to zrobi. Nie ma czasu czekać, aż to się stanie – idę nagrywać tiktoki.

Tego nie dowiesz się od swojego dziecka. TikTok oferuje teraz w aplikacji opcje kontroli rodzicielskiej

źródło: Sensor Tower dzięki cnet