Model 3 (fot. Tesla)

Tesla Model 3 ma zostać przeprojektowana. Będzie tańsza, ale niekoniecznie dla kupujących

Jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych ma doczekać się większych zmian. Tesla Model 3 ma bowiem zostać przeprojektowana, aby obniżyć koszty produkcji, ale też zwiększyć atrakcyjność auta w oczach potencjalnych klientów.

Odświeżenie Modelu 3

Tesla Model 3 została zaprezentowana w 2016 roku, a jej produkcja rozpoczęła się około rok później. Samochód ten okazał się naprawdę sporym hitem dla firmy Elona Muska, stając się jednym z najchętniej kupowanym elektryków na świecie.

Owszem, Model 3 wciąż wygląda dobrze i świeżo, ale możliwe, że powoli należy myśleć o jego odświeżeniu. Tym bardziej, że konkurencja nie śpi, a wprowadzenie zmian mogłoby jeszcze bardziej napędzić sprzedaż.

Według agencji Reuters, w planach Tesli jest właśnie przeprojektowanie Modelu 3. Celem nie jest wyłącznie typowy facelifting, ale również (lub przede wszystkim) wprowadzenie zmian, które pozwolą obniżyć koszty produkcji.

Tesla Model 3
Tesla Model 3 może pochwalić się naprawdę minimalistycznym wnętrzem (fot. Tesla)

Tesla Model 3, w ramach projektu o nazwie kodowej Highland, ma mieć zmniejszoną liczbę komponentów we wnętrzu. Dodatkowo projekt skupia się na rozwinięciu i ulepszeniu już obecnych funkcji, które zostały docenione przez użytkowników. Usprawnień ma doczekać się m.in. sporych rozmiarów ekran zamontowany na środku deski rozdzielczej.

Możliwe odświeżenie designu

Mówi się również, że elektryk może doczekać się zmian w wyglądzie zewnętrznym, ale nie nastawiałbym się tutaj na jakąkolwiek rewolucję. Firma raczej postawi na rozwinięcie obecnej stylistyki, wprowadzając niewielkie zmiany. W końcu po co znacząco zmieniać produkt, który spotkał się z naprawdę dobrym przyjęciem.

Co więcej, Tesla Model 3 ma również otrzymać ulepszenia w wydajności układu napędowego. Wypada zaznaczyć, że już teraz elektryk Elona Muska wypada pod tym względem bardzo dobrze, charakteryzując się świetnymi osiągami i niskim zapotrzebowaniem na energię.

Źródła Reutersa, które prosiły o anonimowość, wskazują, że przeprojektowana Tesla Model 3 wejdzie do produkcji w trzecim kwartale 2023 roku. Odświeżona wersja początkowo ma być produkowana w fabrykach w USA i Chinach, ale najpewniej pojawi się również w gigafabryce zlokalizowanej w Niemczech.

Warto tutaj dodać, że niedawno większego odświeżenia doczekał się Model S i Model X. Najwidoczniej teraz przyszła kolej na tańszy Model 3.