smartfon TCL 20 5G smartphone
TCL 20 5G (źródło: TCL)

TCL szykuje aż 6 nowych modeli smartfonów! Znamy ich wygląd oraz część specyfikacji

Marka TCL w dalszym ciągu zapewne bardziej kojarzy się użytkownikom z telewizorami, aniżeli smartfonami. Nie oznacza to jednak, że w tym drugim przypadku są to urządzenia niewarte uwagi. Do sieci trafiły głosy o aż sześciu nowych smartfonach jakie planuje wydać TCL w najbliższym czasie. Poznaliśmy także część ich specyfikacji.

TCL walczy o uwagę klientów

W listopadzie ubiegłego roku na polski rynek smartfonów wszedł chiński gigant, marka TCL. Firma kojarzona była w naszym kraju już wcześniej za sprawą telewizorów w przyzwoitych cenach. Ostatnie modele smartfonów TCL z serii 20 (20 5G i 20 SE) zostały całkiem ciepło przyjęte przez recenzentów. Na uwagę zasługiwały szczególnie wysokiej jakości wyświetlacze. Widać było, że firma przełożyła doświadczenie z segmentu TV do swoich urządzeń mobilnych.

W ostatnim czasie TCL próbuje także zyskać uwagę użytkowników za pomocą coraz to bardziej wymyślnych prototypów składanych tabletów i smartfonów. Na razie jednak żaden z nich nie trafił do sprzedaży i wciąż nie wiadomo czy kiedykolwiek to się stanie. Z pewnością jednak producent potrafi zaskoczyć technologicznymi innowacjami.

6 nowych modeli trafi na rynek

Jak poinformował internetowy leakster Evan Blass, aż sześć nowych smartfonów TCL z serii 20 ma wkrótce trafić na rynek. Mają to być modele:

  • TCL 20 Pro 5G
  • TCL 20L
  • TCL 20 L+
  • TCL 20S
  • TCL 20Y
  • TCL 20E

TCL 20 Pro 5G ma być, zgodnie ze swoją nazwą, najmocniejszym urządzeniem ze wspomnianej szóstki. Według nieoficjalnych informacji, smartfon będzie napędzany przez procesor Snapdragon 750, w akompaniamencie 6 GB RAM. Model ma zyskać minimalnie mniejszy wyświetlacz (6,67 cala) w stosunku do wersji bez dopisku „pro” (6,7 cala).

TCL 20 Pro 5G - evleaks
TCL 20 Pro 5G – fot. EvLeaks

TCL 20L i 20L+ to urządzenia, które nie będą wyposażone w modem 5G. W obu modelach możemy spodziewać się procesora Snapdragon 662. Według doniesień, jakie trafiły do sieci, oba urządzenia mają dostać ekrany w rozdzielczości FullHD+. Różnica ma być widoczna w przypadku ilości RAM, gdyż w przypadku 20L na pokładzie znajdzie się 4 GB, a w modelu z plusem aż 6 GB RAM, tak jak w TCL 20 Pro 5G.

TCL 20L i 20L+ - fot. EvLeaks
TCL 20L (lewy) i 20L+ (prawy) – fot. EvLeaks

Idąc dalej w TCL 20S i 20Y, kompromisy będą zdecydowanie bardziej widoczne. W przypadku TCL 20Y, zmniejszeniu ma ulec rozdzielczość ekranu – z FullHD do HD. Kamerka do selfie ma zostać umieszczona centralnie w kroplowatym notchu, a całość napędzać ma procesor autorstwa MediaTeka – Helio P22. Model 20S zaoferuje szybszy układ Snapdragon 665, a kamera ukryje się w otworze w ekranie. Możliwe, że w przypadku 20S ekran zaoferuje wyższą rozdzielczość w stosunku do TCL 20Y, jednakże na potwierdzenie tych informacji jeszcze poczekamy.

TCL 20S, 20Y i 20S - fot. EvLeaks
TCL 20S (lewa), 20Y (środek) i 20E (prawa) – fot. EvLeaks

Ostatni z wymienionych modeli TCL 20E ma być teoretycznie najsłabszym z całej szóstki. Spoglądając w domniemaną specyfikację widzimy niemalże powtórkę z TCL 20Y za sprawą rozdzielczości ekranu w HD, procesora Helio P22 i identycznego umieszczenia kamery. Jedyną na ten moment różnicę widzimy w przypadku RAM, gdyż pamięci tej będzie wyraźnie mniej – 3 GB zamiast 4 GB.

Czy armia tańszych smartfonów z Androidem autorstwa TCL znajdzie swoich sympatyków? Jeśli tylko urządzenia zostaną odpowiednio wycenione, to istnieje taka szansa.