smartfon TCL 20 SE smartphone
TCL 20 SE (źródło: TCL)

TCL 20 SE z wielkim ekranem NXTVISION dostępny w Polsce w niskiej cenie

Marka TCL oficjalnie wprowadziła swoje smartfony do Polski na początku listopada 2020 roku. Teraz do sprzedaży trafił kolejny, model TCL 20 SE, który miał swoją premierę na początku 2021 roku. Jego cena jest bardzo przystępna.

Specyfikacja TCL 20 SE

Marka TCL chce, aby jej smartfony wyróżniały się na tle konkurencji ekranami i tak też jest w przypadku modelu TCL 20 SE. Wyposażono go w wyświetlacz HD+ (1640×720 pikseli) o przekątnej aż 6,82 cala w proporcjach 20,5:9, który wspiera technologia NXTVISION. Dzięki niej wyświetlane kolory mają być „krystalicznie czyste”, kontrast wysoki, a obraz przejrzysty. Na dodatek umożliwia ona konwersję wideo z SDR do HDR w czasie rzeczywistym (dotyczy to też materiałów z serwisów stramingowych).

Jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania filmów dodatkowo zapewnią głośniki stereo (producent rozmieścił je tak, aby trudno było je zakryć dłońmi) oraz certyfikat Hi-Res Audio (jeśli użytkownik będzie korzystał ze słuchawek przewodowych). Na model ten powinni więc zwrócić uwagę klienci, którzy oglądają dużo materiałów wideo na smartfonie.

Ponadto producent zapewnia, że dzięki akumulatorowi o pojemności 5000 mAh smartfon może działać bardzo długo na pojedynczym ładowaniu – taki zapas energii ma wystarczyć na nawet 17 godzin nieprzerwanego odtwarzania wideo. Ostateczny czas pracy zależeć będzie jednak od sposobu korzystania z urządzenia. W pudełku TCL dodaje 10 W ładowarkę, ale baterię można też ładować z mocą nawet 18 W.

Oprócz tego, specyfikacja TCL 20 SE obejmuje również procesor Qualcomm Snapdragon 460 oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej (+ microSD do 256 GB), a także aparaty 8 Mpix na przodzie i zestaw 16 Mpix + 5 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix do pomiaru głębi na tyle.

Warto też dodać, że smartfon oferuje także moduł NFC, czytnik linii papilarnych i najnowszy system operacyjny Android 11 (z interfejsem TCL UI). Urządzenie ma wymiary 172,08×77,14×9,1 mm i waży 206 gramów.

Cena TCL 20 SE w Polsce

Cena TCL 20 SE została ustalona w Polsce na bardzo przystępnym poziomie, bo 599 złotych. Smartfon jest już dostępny w sklepie RTV Euro AGD w dwóch wersjach kolorystycznych: zielonej i szarej.