Reklama
smartfon TCL 20 Pro 5G smartphone
TCL 20 Pro 5G (źródło: TechnikNews)

TCL 20 Pro 5G zapowiada się bardzo atrakcyjnie, ale jego cena może odstraszyć

Niedawno dowiedzieliśmy się, że TCL planuje wprowadzić na rynek aż sześć nowych smartfonów. Jednym z nich będzie TCL 20 Pro 5G – właśnie poznaliśmy jego pełną specyfikację techniczną i możliwą cenę.

Reklama

Specyfikacja TCL 20 Pro 5G zapowiada się bardzo atrakcyjnie

Elementem wyróżniającym ten smartfon na tle podobnie wycenionej konkurencji będzie obustronnie zakrzywiony wyświetlacz OLED, który na grafikach, udostępnionych przez serwis TechnikNews, prezentuje się naprawdę okazale. Ekran ma charakteryzować się przekątną 6,67 cala i rozdzielczością Full HD+. Niestety, nie ma mowy o wyższej niż standardowa (tj. 60 Hz) częstotliwości odświeżania obrazu…

smartfon TCL 20 Pro 5G smartphone
źródło: TechnikNews

Sercem smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon 750G ze zintegrowanym modemem 5G, który zadebiutował na rynku na pokładzie smartfona Xiaomi Mi 10T 5G (w Polsce kosztował on na start od 1499 złotych). Do tego na pokładzie znajdzie się 6 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB.

Specyfikacja TCL 20 Pro 5G obejmie również aparat o rozdzielczości 32 Mpix, umieszczony w okrągłym otworze pośrodku ekranu, a także cztery na tyle: główny 48 Mpix, 16 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym, 5 Mpix do zdjęć makro i 2 Mpix do pomiaru głębi. Na grafikach przedstawiających ten model widać też dość rozbudowany system diod doświetlających, które powinny pomóc uzyskać lepszej jakości zdjęcia w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

smartfon TCL 20 Pro 5G smartphone
źródło: TechnikNews

Ponadto wiadomo również, że specyfikacja TCL 20 Pro 5G obejmie także akumulator o pojemności 4500 mAh oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe. Wisienką na torcie jest obudowa, spełniająca kryteria standardu pyło- i wodoszczelności IP52 (podobnie jak te w serii Redmi Note 10).

Cena TCL 20 Pro 5G może jednak zniechęcić klientów do zakupu…

Patrząc na to, jaka jest specyfikacja TCL 20 Pro 5G, można by było się spodziewać, że smartfon zostanie wyceniony na niewiele więcej niż TCL 20 5G, który w Polsce kosztuje 1299 złotych.

Niestety, według serwisu TechnikNews cena TCL 20 Pro 5G w Europie ma wynosić około 500 euro, tj. równowartość blisko 2300 złotych. Mimo że smartfon wygląda świetnie i przypomina flagowca, to specyfikacja TCL 20 Pro 5G nie jest warta takiej kwoty. Pozostaje mieć nadzieję, że producent ustali polską cenę na bardziej atrakcyjnym poziomie. Z drugiej strony, Xiaomi ostrzegało, że ceny smart-telefonów mogą wkrótce pójść ostro w górę