Przykra wiadomość dla fanów gier wideo – targi E3 nie odbędą się w tym roku nawet w formie transmisji online

W marcu informowaliśmy was o odwołaniu tegorocznej edycji kultowych targów E3. Impreza według organizatorów miała odbyć się w formie prezentacji online w tym samym terminie, jednak wszystko wskazuje na to, że wydarzenie nie dojdzie do skutku w jakimkolwiek wydaniu.

Koniec pewnej ery dla branży gier wideo – targi E3 odwołane po raz pierwszy w historii

Nad organizacją ESA (Entertainment Software Association) już od dawna krążyły czarne chmury. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym mogło być zrezygnowanie Sony z udziału w targach E3 na rzecz własnej konferencji, a coraz gorsza forma imprezy w ostatnich latach zaczynała mocno irytować fanów. Większość producentów decydowała się na przedwczesne ujawnianie swoich najnowszych projektów, a jedynie te najbardziej oczekiwane gry (tak jak na przykład Death Stranding czy Cyberpunk 2077) mogły liczyć na naprawdę dobre prezentacje.

Epidemia koronawirusa okazała się być jednym z elementów, które z dużym prawdopodobieństwem przyczynią się do upadku lub przeprojektowania całej inicjatywy. W pełni zrozumiałe odwołanie tegorocznej edycji E3 ze względów bezpieczeństwa miało skutkować przeprowadzeniem imprezy w formie wydarzenia online, jednak organizatorzy potwierdzili, że w tym roku targi nie odbędą się w nawet w formie transmisji na żywo. Powodem decyzji najprawdopodobniej są problemy czysto organizacyjne i szybko uciekający czas, który nie pozwoli na przygotowanie pełnoprawnego wydarzenia w zadowalającej jakości.

Nie wszystko jednak stracone, bo ogłoszono, że niektórzy wydawcy zdecydowali się na przeprowadzenie indywidualnych prezentacji w ramach transmisji w internecie, na których pokażą swoje projekty. Mają się one odbywać na stronie targów, a już wkrótce powinniśmy poznać kolejne szczegóły, w tym konkretne daty i zaangażowane przedsiębiorstwa.

Microsoft idzie w ślady ESA

Prezentacja specyfikacji konsoli Xbox Series X odbyła się w formie internetowego wydarzenia, a Microsoft zapowiedział, że wszystkie najbliższe prezentacje firmy aż do 2021 roku odbywać się będą tylko i wyłącznie w wariancie online.

Należy nastawić się na to, że znaczna większość imprez z branży technologicznej nie odbędzie się w tym roku wcale, a jeśli już, to właśnie w powyższej, mocno ograniczonej formule. Nie jest to zdecydowanie najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie, ale w aktualnej sytuacji związanej z COVID-19 jak najbardziej zrozumiałe.

Saint’s Row: The Third Remastered potwierdzone, odświeżone wersje Mafia II i III najprawdopodobniej w drodze

Źródło: PC Gamer, własne