Zapowiada się kolejne E3 bez udziału PlayStation. Sony tłumaczy swoją decyzję

Sony skrzętnie kryje się ze swoją nową konsolą, choć nie jest to zbyt efektywne, biorąc pod uwagę ostatnie spore przecieki. Duża część graczy wierzyła, że PlayStation 5 w pełnej krasie zobaczymy dopiero na targach E3 2020. Japoński gigant branży rozrywkowej ma jednak inne plany, które powinny zadowolić większość fanów marki.

Samodzielna postawa

PlayStation wystosowało oświadczenie skierowane do portalu IGN, w którym potwierdza ponowną nieobecność na targach E3 2020. Jest to spowodowane chęcią realizacji ustalonego wcześniej planu organizacji własnych konferencji przeznaczonych dla fanów PlayStation w roku 2020. Najważniejszą z nich będzie PlayStation Experience odbywające się pomiędzy 14 stycznia a 16 lutego.

To bardzo długi czas na pokazanie się z nową konsolą i według plotek to właśnie na tej imprezie zobaczymy najnowszy sprzęt od Sony. Warto pamiętać, że nie jest to jednak informacja potwierdzona i PS5 możemy zobaczyć równie dobrze miesiąc przed oficjalną premierą w święta.

Omijanie tak dużej imprezy branżowej jak E3 może i nie brzmi jak dobry pomysł, jednak warto pamiętać, że ogromny sukces PlayStation 4 daje producentowi spore wotum zaufania u fanów konsolowej rozgrywki. Poza tym własne show pozwoli Sony na zorganizowanie prezentacji bez jakichkolwiek ograniczeń ze strony ESA – organizacji odpowiedzialnej za E3.

Szkic patentowy kontrolera PlayStation 5

Zieloni podtrzymują tradycję

Microsoft pomimo tego, że pokazał swoją konsolę dużo wcześniej od konkurencji, nie zamierza próżnować przy okazji czerwcowych targów. Phil Spencer potwierdził już i tak spodziewaną obecność Xboxa na imprezie, nie kryjąc swojej ekscytacji. Bez wątpienia dowiemy się więcej o Xbox Series X, jednak po ostatnich, nieciekawych doniesieniach odnośnie biblioteki gier najnowszego dziecka Microsoftu, spodziewałbym się raczej ciekawostek czysto sprzętowych. Będzie to jednak miła zmiana po zeszłorocznej konferencji, która skupiła się bardziej wokół mniej konkretnych informacji.

Pozostaje nam tylko czekać na dalsze informacje od producentów i pilnie obserwować media społecznościowe. Nawet jeśli PlayStation 5 nie zobaczymy na PlayStation Experience, to zapewne i tak zostanie ono pokazane jeszcze przed E3 2020 aby nie pozostawiać fanów w niepewności.

Czekacie na nową konsolę od Sony? A może jesteście fanami Xboxa lub preferujecie rozgrywkę na PC? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: IGN, PPE