Tak będą wyglądały tegoroczne Nexusy od HTC!

Tegoroczne Nexusy – zarówno Sailfish, jak i Marlin – zdążyły zdradzić nam już swoje parametry techniczne, więc naturalną koleją rzeczy było poznanie ich wyglądu. Nikt nie spodziewał się jednak, że nastąpi to tak szybko.

W sieci pojawiła się właśnie grafika, przedstawiająca tegoroczne Nexusy od HTC. Nie, tu nie ma błędu. Oba mają wyglądać dokładnie tak samo – różnić się będą jedynie wielkością. Render nie pochodzi od Google, a jest wizualizacją informacji, jakie pozyskał serwis źródłowy od osoby zaznajomionej z tematem. Należy się więc liczyć z tym, że finalny design może się nieznacznie różnić od tego, co widzimy poniżej.

HTC Nexus 2016 Sailfish Marlin
Tak mają wyglądać tegoroczne Nexusy od HTC (kliknij, aby powiększyć)

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to to, że tegoroczne Nexusy nie będą w ogóle przypominać HTC 10, czego oczekiwali/spodziewali się co poniektórzy. Całość jest bardzo świeża i trzeba przyznać, że również dość oryginalna. Zwłaszcza tył, który w jednej trzeciej pokryty jest szkłem. Warto też zauważyć, że aparat nie wystaje ponad obudowę. Nieznane jest natomiast przeznaczenie tych trzech dziurek obok obiektywu.

Nierozwiązane pozostają jeszcze dwie kwestie: wygląd paska z ikonami funkcyjnymi (może on ulec lekkiej metamorfozie – szczegóły pod linkiem) oraz czy na obudowie znajdzie się logo producenta – w tym przypadku HTC – czy może zastąpi je literka G, jak pokazuje render.

Poniżej specyfikacja obu Nexusów od HTC:

Model HTC Sailfish HTC Marlin
Wyświetlacz 5 cali 5,5 cala AMOLED
Rozdzielczość ekranu Full HD (1080×1920) QHD (1440×2560)
Procesor Qualcomm Snapdragon 820 lub Qualcomm Snapdragon 821 Qualcomm Snapdragon 820 lub Qualcomm Snapdragon 821
RAM 4 GB 4 GB
Pamięć wewnętrzna 32 GB 32 GB
128 GB
Aparat główny 12 Mpix 12 Mpix
Kamerka przednia 8 Mpix 8 Mpix
Bluetooth 4.2 4.2
LTE tak tak
Czytnik linii papilarnych tak tak
USB Typu C tak tak
Akumulator 2770 mAh 3450 mAh
System operacyjny Android 7.0 Nougat Android 7.0 Nougat

Jak Wam się podoba tegoroczny Nexus, a właściwie tegoroczne Nexusy?

Źródło: Android Police