Ważne

Huawei wyprodukuje jednego z tegorocznych Nexusów. HTC szykuje kolejne dwa

Huawei po raz pierwszy wyprodukował Nexusa dla Google w zeszłym roku i mowa tu oczywiście o Nexusie 6P. Jeszcze do niedawna wydawało się, że na tym współpraca pomiędzy oboma gigantami się na razie skończy, ponieważ tegorocznymi Nexusami miało się zająć wyłącznie HTC. Jednak coraz więcej przecieków sugeruje, że Chińczycy ponownie będą odpowiedzialni za jednego z Nexusów.

Jeśli zaczniemy liczyć, okazuje się, że w tym roku możemy zobaczyć aż trzy Nexusy: dwa od HTC i jednego od Huawei. Te, które wyjdą spod skrzydeł Tajwańczyków ochrzczono roboczo MarlinSailfish lub – odpowiednio – M1 i S1. Pierwszy z nich, razem z Nexusem 5X i Nexusem 6P, dostrzeżono już nawet na jednej ze stron Google:

HTC Nexus Marlin

Przy okazji pojawiły się plotki, że Marlin zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821, czyli ten, który ma trafić również do Asusa Zenfone 3 Deluxe.

Z kolei smartfon od Chińczyków nosi oznaczenie kodowe H1621 + H1622 (Nexus 6P to H1511 + H1512). Co więcej, przeszedł on już proces certyfikacji Wi-Fi:

Możemy więc być już pewni, że Huawei kontynuuje współpracę w Google w tej kwestii. Zwłaszcza, że niedawno Charlene Munilall, dyrektor naczelny Huawei Consumer Business Group na Południową Afrykę, w wywiadzie dla Gearburn powiedziała, że:

We’re doing the Nexus again this year.

Na koniec warto jeszcze dodać, że Google rozważa pomysł usunięcia brandingu producentów z powierzchni przyszłych Nexusów. Do tej pory każdy z nich opatrywany był nazwą odpowiedzialnego za niego koncernu. Od tego roku ma się to podobno zmienić.

Źródło: Gearburn, @rquandt, MyDrivers, 9to5google

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona