Ważne

Android N z nowym paskiem nawigacyjnym?

Każda kolejna odsłona Androida przynosi ze sobą szereg nowości, w tym takich, które usprawniają działanie systemu oraz polepszają tzw. user experience. Android N nie będzie pod tym względem gorszy i również zaoferuje wiele nowego. Odświeżony zostać może również pasek nawigacyjny.

Aktualnie na dole ekranu mamy belkę z trzema ikonami: trójkąta, okręgu oraz kwadratu. W Androidzie N mają być one nieco zmodyfikowane. Kształt pozostanie bez zmian, jednak obrysy zostaną wypełnione białym kolorem. Środkowa zostanie opatrzona dodatkowo czterema, kolorowymi wypustkami na brzegach: czerwoną, zieloną, żółtą i niebieską.

Po jej dłuższym naciśnięciu pojawi się animacja, zakończona złożeniem w poziomie. Aktualnie dość trudno sobie to wyobrazić, jednak serwis źródłowy – powołując się na swoje zaufane źródło – zapewnia, że rzeczywiście tak to działa.

Android N pasek nawigacyjny navigation bar

Na razie jeszcze nie wiadomo, czy rozwiązanie to będzie zarezerwowane wyłącznie dla tegorocznych Nexusów, czy pojawi się we wszystkich, które otrzymają aktualizację do Androida N, czy też Google udostępni je wszystkim producentom, wykorzystującym jego system operacyjny w swoich urządzeniach.

Przy okazji pojawił mi się w głowie pewien pomysł. Byłoby ciekawie, gdyby środkowa ikona umożliwiała dostęp nie tylko do ekranu domowego oraz Now On Tap, ale również do innych opcji, które przypisywałoby się do poszczególnych kolorów – coś na kształt joysticka w telefonach sprzed kilku-kilkunastu lat. W ten sposób otrzymalibyśmy możliwość szybkiego uruchamiania najpotrzebniejszych funkcji, zamiast grzebać w smartfonie w ich poszukiwaniu.

Źródło: Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona