Tablety z Honeycomb – jakie modele można kupić w Polsce? | Tabletowo.pl

Tablety z Honeycomb – jakie modele można kupić w Polsce?

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli uważnie obserwujecie to, co dzieje się na polskim rynku tabletów, na pewno zauważyliście, że na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej tego typu sprzętu. Dziś przyjrzymy się tabletom pracującym w oparciu o Androida Honeycomb, które już można kupić w naszym pięknym kraju oraz pozycjom, które niebawem (tzn. w ciągu kolejnego miesiąca) zadebiutują w sprzedaży.

Na początek „oczywista oczywistość” – wszystkie tablety z Androidem Honeycomb różnią się między sobą wyłącznie szczegółami. Wszystkie działają dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2, przez co oferują podobną szybkość działania. Co więcej, we wszystkich pojawiają się problemy z odtwarzaniem niektórych formatów wideo. Na ich pokładzie znajdziemy WiFi, akcelerometr, 3.5 jack audio oraz Bluetooth.

Co więc decyduje o znacznych różnicach w cenie poszczególnych modeli? Przede wszystkim producent, przekątna ekranu i technologia, w jakim został stworzony, jakość wykonania, obecność dodatkowych portów i wyjść czy 3G, a także dodatkowe technologie wykorzystane w tablecie – jak chociażby 3D.

Pora przejść do szczegółów – tablety  z Honeycomb w Polsce (aktualnie dostępne i te, które niebawem będzie można kupić):

Motorola Xoom

Motorola Xoom to pierwszy tablet pracujący w oparciu o „plaster miodu”, jaki został zaprezentowany (podczas CES 2011). Niestety, to właśnie sprawiło, że cena modelu jest prawie dwukrotnie wyższa od, chociażby, Asusa Eee Pad Transformer. Czym się wyróżnia na tle pozostałych modeli? Niczym. Dosłownie.

Model Xoom został wyposażony w ekran 10,1″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, wyjście mini HDMI, 32GB pamięci, slot kart microSD, aparat 5 Mpix, kamerka 2 Mpix, microUSB, baterię pracującą do 10 godzin. Jego waga to 730 g, natomiast wymiary: 249,1 x 167,8 x 12,9 mm. Recenzja Xoom napisana przez naszego Czytelnika jest dostępna pod tym adresem.

Cena Motoroli Xoom w Polsce (z 3G) to 2999 złotych. Do kupienia np. w sklepach Vobis.

Asus Eee Pad Transformer

O Asusie Eee Pad Transformer pisaliśmy już wiele. Na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim obecnością ekranu IPS oraz możliwością podpięcia klawiatury, która wydłuża czas pracy zestawu do 16 godzin. Minusem tabletu jest brak USB (można go jednak znaleźć w klawiaturze).

Tablet Asusa posiada 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,2 Mpix, 16GB lub 32GB pamięci, slot kart microSD oraz wyjście mini HDMI. Waga urządzenia to 680 g, a wymiary: 271 x 177 x 12,9 mm. Recenzja Asusa Eee Pad Transformer napisana przez naszego Czytelnika – tutaj.

Cena Asusa Eee Pad Transformer w Polsce zaczyna się od 1599 złotych (16GB). Pozostałe wersje kosztują odpowiednio: 16GB + stacja dokująca: 1999 złotych, 32GB: 1999 złotych, 32GB + stacja dokująca: 2399 złotych. Można go nabyć w Euro czy X-Kom.

LG Swift Tab V900

LG Swift Tab (znany także jako Optimus Pad) to tablet wyróżniający się spośród pozostałych kilkoma cechami. Przede wszystkim ekranem – nie dość, że jego przekątna to 8,9″ (rozdzielczość: 1280 x 768 pikseli), to jeszcze wyświetla obraz w trójwymiarze (ale żeby go zobaczyć trzeba mieć specjalne okulary) i w takiej samej technologii potrafi go też nagrać.

I to by było na tyle wyróżniających parametrów. Reszta jest podobna – aparat 5 Mpix, kamerka 2 Mpix, 32GB pamięci, slot kart microSD, wyjście mini HDMI i bateria o pojemności 6400 mAh. Waga 623 gr, wymiary – 234 x 149,4 x 12,6 mm.

LG Swfit Tab jest do nabycia za pośrednictwem strony polskiego oddziału LG. Koszt tabletu to 2950 złotych.

Acer Iconia Tab A500

Acer Iconia Tab A500 jest nazywany głównym rywalem Asusa Eee Pad Transformer (nie bez powodu zrobiliśmy małe porównanie obu modeli). Dla osób, które nie potrzebują klawiatury, a USB jest czymś, bez czego nie mogą się obejść – tablet Acera jest tym, co może ich zainteresować.

Tablet może się pochwalić ekranem o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparatem 5 Mpix, kamerką 2 Mpix, baterią pracującą do 10 godzin, USB, microUSB, miniHDMI oraz slotem kart microSD. Jego waga to 700 g, przy wymiarach 260 x 177 x 13,3 mm. Recenzja Acera Iconia Tab A500 napisana przez naszego Czytelnika – tutaj.

Acera Iconia Tab A500 w Polsce powinien pojawić się już niedługo. Cena tabletu za Euro: 1599 złotych za 16GB, 1799 złotych za 32GB, 1999 złotych za 64GB. Można go kupić np. w X-Kom.

Samsung Galaxy Tab 10.1

Samsung Galaxy Tab 10.1 zawita do Polski pod koniec czerwca – takiej informacji mogą się spodziewać osoby, które w jednym z kilkunastu miast naszego kraju odwiedzą stoisko Mobile L!ve i taką samą otrzymaliśmy od Samsung Polska. Ile będzie kosztował? To na razie jest zagadka – jedni twierdzą, że ok. 2 tys złotych, inni – że ok. 3 tys (za model z 16GB pamięci). Znając życie – prawda leży gdzieś po środku.

Ostatni już z tabletów, za które się dziś zabraliśmy, został wyposażony w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 3 Mpix, kamerkę 2 Mpix, slot kart microSD oraz baterię o pojemności 6800 mAh. Waga to 565 g, wymiary: 256,7 x 175,3 x 8,6 mm.

Który tablet wybrać?

Sami widzicie, że tabletów z Androidem Honeycomb obecnie jest jak na lekarstwo. Nie oznacz to jednak, że wybór odpowiedniego jest łatwy – wręcz przeciwnie. I choć jest to sprawa indywidualna, spośród powyższych tabletów od razu odrzucam dwa (ze względu na cenę – łatwo skojarzyć o których mowa). Moim zdaniem trzeba wybierać pomiędzy dwoma modelami (ewentualnie trzema, ale to zależy od ceny Galaxy Tab 10.1). Są to: Asus Eee Pad Transformer i Acer Iconia Tab A500.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona