Motorola Xoom oficjalnie w Polsce

Do sprzedaży na polskim rynku wchodzi kolejny tablet internetowy. Tym razem jest to Motorola Xoom, czyli propozycja dla osób, które mają wypchany portfel (i to nie przez miedziaki ;)). Jest to pierwszy tablet amerykańskiego producenta – co więcej, pierwszy pracujący w oparciu o Androida Honeycomb. Ale czy to (i inne parametry techniczne, które znajdziecie poniżej) jest warte aż takich pieniędzy, jakich życzy sobie producent? Cena Motoroli Xoom w Polsce to 2999 złotych. Ałć! A jeśli będziecie się chcieli związać abonamentem – będziecie to mogli zrobić z Erą (od 5 czerwca T-Mobile), bo właśnie u tego operatora będzie dostępna Motorola Xoom.

Motorola Mobility Poland Sp z o.o., oddział Motorola Mobility, Inc., informuje o polskiej premierze urządzenia Motorola XOOM. Tablet będzie dostępny u operatora ERA PTC oraz w kanałach detalicznych już pod koniec maja 2011 roku. Motorola XOOM jest pierwszym tabletem działającym na systemie operacyjnym Google Android 3.0 (Honeycomb). Motorola XOOM został wyposażony w 1GHz dwurdzeniowy procesor, 32-gigową pamięć i 1GB pamięć RAM, a także dwie kamery: pierwszą umożliwiającą prowadzenie video-rozmów na czacie i drugą wbudowana z tyłu urządzenia pozwalającą na kręcenie filmów video. Dodatkowo tablet cieszy wielozadaniową funkcjonalnością i obsługuje najnowsze usługi mobilne Google. A to wszystko na 10,1-calowym wyświetlaczu HD. Cena tabletu Motorola XOOM to ok. 2 999 PLN.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wprowadzenia do Polski tak zaawansowanego i ciekawego od strony użytkowej urządzenia jakim jest Motorola XOOM. Niezależnie od tego czy użytkownik serfuje po sieci, przeglądając kilka okien przeglądarki jednocześnie, ogląda najnowsze propozycje kinowe, czy prowadzi video-rozmowy z przyjaciółmi, Motorola XOOM zachwyca łatwą obsługą, szybką pracą i niewiarygodnie dobrą grafiką, jak również akcesoriami Motorola Smart

– powiedział Kamil Tuma, VP & GTM General Manager, T-Mobile and CEE Retail/Distribution

Cechy Motorola XOOM

Tablet Motorola XOOM wyposażony został w 1GHz dwurdzeniowy procesor i 1-gigową pamięć RAM, co zapewnia wysoką wydajność pracy. Dzięki platformie operacyjnej Android 3.0 (Honeycomb) możemy korzystać z takich funkcji jak obsługa widgetów, wielozadaniowość, przeglądanie stron w zakładkach oraz dostosowanie ekranu do preferencji użytkownika. Wszystko to wyświetlane jest na 10,1–calowym panoramicznym ekranie HD o rozdzielczości 1280×800, który zapewnia jeszcze bogatsze wrażenia wizualne oraz bardziej precyzyjny i wyrazisty obraz. Wbudowane łącze HDMI umożliwia projekcję i oglądanie filmów oraz zdjęć na ekranach telewizorów, czy monitorów. Tablet został również wyposażony w 5-megapikselowy aparat z funkcją video oraz kamerkę internetową o rozdzielczości 2MP, która pozwala na prowadzenie video-konferencji przy użyciu aplikacji Google Talk.

Urządzenie oferuje dostęp do szerokiego pakietu usług Google Mobile, w tym Google Maps 5.0 z funkcjonalnością 3D oraz 150 000 aplikacji w Android Market. Motorola XOOM obsługuje także wersję beta programu Adobe Flash Player (wersja 10.2) do pobrania z zasobów Android Market; program ten pozwala na ściąganie i przesyłanie zawartości stron internetowych, filmów video, gier i aplikacji we flashu.

Motorola Xoom posiada wbudowany żyroskop, barometr, e-kompas, akcelerometr oraz adaptacyjne oświetlenie ekranu, automatycznie dopasowujące się do poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. Tablet Motorola XOOM efektywnie wykorzystuje energię, co pozwala na odtwarzanie filmów video do 10 godzin bez potrzeby ładowania baterii. Jest to o połowę dłużej niż w innych dostępnych tabletach.

Akcesoria Motorola Smart

Aby zwiększyć możliwość użytkowania Motorola XOOM, firma Motorola oferuje następujące akcesoria:

1. Standardową stację dokującą – urządzenie ładujące baterię w trakcie oglądania filmów video i słuchania muzyki przez zewnętrzne głośniki

2. Stację dokującą HD – pozwalającą na przesyłanie i odtwarzania materiałów video, zdjęć bezpośrednio na telewizorze przy użyciu gniazda HDMI lub na słuchanie muzyki bezpośrednio przez 2 wbudowane głośniki bez konieczności podłączania głośników zewnętrznych; urządzenie jest jednocześnie ładowane

3. Bezprzewodową klawiaturę Bluetooth wyposażona w specjalne klawisze, będące skrótem do systemu Android

Dostępność

Motorola XOOM dostępna będzie w Polsce od czerwca w sieci ERA PTC oraz w sprzedaży detalicznej w cenie 2 999 PLN.

ź: Motorola

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona