Tablety Acer Iconia Tab: A100, A200 i A500 nie dostaną Androida Jelly Bean?

acer iconia tab jelly bean

Nie lubię przekazywać złych informacji. Ale czasem nie ma innej możliwości. Tym razem wieści te kieruję w stronę użytkowników trzech tabletów Acera: Iconia Tab A500, Iconia Tab A200 oraz Iconia Tab A100. Wiele wskazuje na to, że nie otrzymacie możliwości dokonania aktualizacji systemu do najnowszej wersji – Androida 4.1 Jelly Bean.

Obecnie rozpoczął się proces aktualizacji Iconia Tab A700 do „żelki”, niebawem mają jej zasmakować również modele: Iconia Tab A510 i Iconia Tab A210, których prezentacja miała miejsce w ciągu ostatnich miesięcy. Tymczasem dowiadujemy się od brytyjskiego rzecznika Acera, że starsze urządzenia nie doczekają się oficjalnej aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji. O ile w przypadku produktów A500 i A100 raczej nie jest to dla nas żadne zaskoczenie, tak brak Androida 4.1 dla A200 może nieco dziwić; jest to urządzenie z tego roku, ale z drugiej strony – jedną aktualizację – z Honeycomb na Ice Cream Sandwich – ma już za sobą.

Oczywiście należy mieć w pamięci, że wsparcie dla tabletu nie kończy się na producencie – i tak jest w przypadku znacznej większości urządzeń dostępnych na rynku. Forum XDA pełne jest oprogramowania – już teraz można na nim znaleźć nieoficjalne wersje ROM-ów Androida Jelly Bean na Iconia Tab A500 i Iconia Tab A100.

źródło