Acer Iconia Tab A100, kolejny tablet z nieoficjalną aktualizacją do 4.1 Jelly Bean

Znowu forum XDA, znowu ROM, znowu nieoficjalna aktualizacja do Jelly Bean dla tabletu, któremu na wersję oficjalną przyjdzie poczekać kilka miesięcy. Eksperci – bo inaczej ich nazwać nie można jednocześnie nie deprecjonując ich umiejętności – będący członkami społeczności XDA-Developers opublikowali pierwszy nieoficjalny ROM Jelly Bean dla Acera Iconia Tab A100.

Oprogramowanie jest w fazie rozwojowej i zostało zbudowane w oparciu o oryginalny kod źródłowy systemu Android 4.1 Jelly Bean (AOSP) udostępniony w ubiegłym tygodniu. Stoi za nim użytkownik o nicku pio_masaki oraz inni. ROM oferuje wszystkie podstawowe funkcje nowej odsłony Androida, lecz nie jest wolny od błędów. W chwili obecnej nie działają aparat, galeria zdjęć, dźwięk (w niektórych sytuacjach) oraz asystent Google Now będący jedną z najważniejszych funkcji Jelly Bean. Jednakże, instalacja działającej wersji tego dodatku nie jest niemożliwa. Zaledwie wczoraj zaaplikowałem swojemu SGS2 delikatnie zmodyfikowaną aplikację, którą zastąpiłem domyślny mechanizm wyszukiwania głosowego w telefonie. Co ciekawe – zadziałało.

Jeżeli chcecie sprawdzić, jak płynny jest Jelly Bean na 7-calowym A100, niezbędne pliki i instrukcję instalacji znajdziecie pod tym adresem. Pamiętajcie, że wszelkich zmian dokonujecie na własną odpowiedzialność i redakcja Tabletowo.pl nie odpowiada za ewentualne uszkodzenia!

Acer Iconia Tab A100 nie jest pierwszym tabletem, który otrzymał nieoficjalną aktualizację do 4.1 Jelly Bean. Przed nim były Acer Iconia Tab A500, Asus Transformer Pad TF300T oraz Amazon Kindle Fire.

via XDA-Developers

Komentarze

  • Sefto

    Można wiedzieć, jaką aplikację zainstalowałeś, aby zmienić mechanizm wyszukiwania głosowego ?

  • kapsz0

    Od wczoraj jest też dostępny w pełni funkcjonalny JB na Motorolę Xoom 3G Europa. To też XDA, a konkretnie Eosteam i wszystko działa

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona