Android 4.1 Jelly Bean przeportowany na Acera Iconia Tab A500

Odkąd w internecie pojawiły się obraz systemu Android 4.1 Jelly Bean, specjaliści z forum XDA Developers zdołali stworzyć oprogramowanie dla smartfonów Galaxy Nexus, HTC One X oraz tabletu Acer Iconia Tab A500. O ile wersja dla tego pierwszego jest bardzo stabilna i właściwie pozbawiona błędów, tak testerzy portu dla One X i A500 muszą borykać się z pewnymi poważnymi problemami wynikającymi z rozwojowej fazy systemu.

Autor portu Androida 4.1 dla Acera Iconia Tab A500 planuje dalszy rozwój projektu i wierzy, że prędzej czy później uda mu się wyeliminować błędy. Do najważniejszych należy brak sterowników audio, niemożność uruchomienia modułu Wi-Fi oraz nierozpoznawanie kart pamięci SD i dysków wymiennych USB. Port jest oparty o obraz systemu pochodzący z najnowszego SDK udostępnionego programistom. Choć jego twórca bardzo się stara, wysiłki pójdą na marne z chwilą publikacji kodu źródłowego Androida 4.1 Jelly Bean. Jego udostępnienie znacznie ułatwi tworzenie zmodyfikowanego oprogramowania, czyli ROMów.

Jeżeli macie A500 i jesteście bardzo ciekawi najnowszej odsłony systemu Android, niezbędne do jego instalacji pliki znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że wszelkich modyfikacji dokonujecie na własną odpowiedzialność i musicie zachować szczególną ostrożność!

Acer Iconia Tab A500 jest tabletem, który na rynku pojawił się w połowie ubiegłego roku. Do najważniejszych punktów jego specyfikacji należą 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 oraz 1GB RAM.

Skoro Jelly Bean nieoficjalnie zadebiutował na A500, istnieje szansa, że pojawi się także na innych “dachówkach”. Na której z bardziej lub mniej popularnych chcielibyście zobaczyć go najbardziej?

via Liliputing

Komentarze

 • Sefto

  Swoją drogą w Jelly Bean jest optymalizacja dla chipsetów graficznych Tegry 2 ? Z tego co wyczytałem:
  ->”optymalizacja wydajności w grach dla kart graficznych Nvidia GeForce ULP”
  W końcu bardzo by się przydała, tak zachwycają się ostatnio recenzenci 12 rdzeniami w Tegrze 3, zapominając, że w “dwójce”
  było ich też całkiem sporo, bo aż 8 :)

 • szaqal

  Samsung Galaxy Tab P-1000 :-)

 • kubson

  miło by było gdyby tak na sony tablet s wypuścili żelka, ale znając życie sony po niedawnym up do 4.0 za rok da aktualizcje

  • Marcel

   Zgadzam się. Wątpie by wypuścili aktualizacje na moją dachóweczke…

 • jankov

  “Odkąd w internecie pojawiły się pierwsze pliki źródłowe systemu Android 4.1 Jelly Bean, specjaliści …”

  Przepraszam, ale gdzie się pojawiły te pliki źródłowe? Czy przez przypadek te ROMy nie są robione z wersji binarnej Nexus 7 / Galaxy Nexus / Emulator?

  • Obraz systemu z SDK to też plik źródłowy. Zauważ, że nie napisałem “kod źródłowy”, bo znam różnicę.

   • jankov

    Apeluję jednak o zaprzestanie używania słowa źródłowy w odniesieniu do binarek, bo to jest mylące. Źródła = kod napisany w języku programowania, binarki – wiadomo, pliki po kompilacji. Tak, wiem że się czepiam, ale tutaj po prostu musiałem. Bez urazy. :)

 • fefes

  Jak tak patzyłem na tego 4.1 w nexusie to nie chce go w żadnym tablecie. Nie podoba mi się, że zrobili z nexusa bardziej duży smartphone niż tablet.

  • mibo6666

   Co z tego? Ze smartphonowy interface ma skoro tablety 10.1 mają osobny interface ? Zobacz nawet na screen – to po prostu ewolucja ICS.

 • armin

  A na a501 nadal ics nie ma…zenada

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona