Tabletowo u… Bartosza Dula

Często korzystając z tabletu zastanawiamy się, jakich aplikacji nam jeszcze brakuje, by produktywniej funkcjonować. O to, z jakich tabletów korzystają oraz jakie 5 aplikacji jest dla nich najważniejsze, postanowiliśmy spytać niektóre osoby. Dziś – w kolejnej odsłonie naszego nowego cyklu „Tabletowo u…„, rozmawiamy z Bartoszem Dulem.

Powiedz naszym czytelnikom kilka słów o sobie :)

Jestem dziennikarzem, blogerem i prezenterem technologicznym. Jestem redaktorem naczelnym cyfrowego magazynu AndroidMagazine.pl, piszę na Komórkomanii, tworzę wideo w kilku miejscach. Zajmuję się urządzeniami mobilnymi, głównie Androidem – od samego jego początku.

Jaki tablet obecnie posiadasz?

Obecnie posiadam Nexusa 7 2013. Jeszcze kilka innych, starszych tabletów gnieździ się na mojej półce, ale korzystam tylko z Nexusa.

Czy to Twój pierwszy tablet? Jak wyglądały Twoje tabletowe zakupy – kiedy i w jaki sposób tablety wchodziły w Twoje posiadanie?

Nie, to mój (chyba) czwarty prywatny tablet. Pierwszy był iPad drugiej generacji, z którym zakolegowaliśmy się na dłużej, ale po czasie uznałem, że Android daje mi więcej. Później wylądowałem z Nexusem 7 2012 i dziś z modelem z 2013 roku. W międzyczasie miałem na dłuższych testach wiele różnych tabletów, do których mam spory sentyment. Dobrze wspominam Motorolę XOOM, gorzej pierwszego Galaxy Taba, narzekałem na Dell Streaka 7. Bawiłem się nawet LG Swift Tabem (pierwszym tabletem LG, ze świeżym wtedy Honeycombem) z opcją nagrywania i wyświetlania materiałów w 3D, z czym akurat sobie kompletnie nie radził. W moje ręce trafił też HTC Flyer, pierwsze Galaxy Taby z prawdziwego zdarzenia, ASUS Eee Pady Transformery… Dużo tego było. Gdybym jednak dziś miał kupować jakiś tablet, którego mógłbym wykorzystać do mojej pracy i przy okazji do gier, to pokusiłbym się o porządną hybrydę z Windowsem. To zdanie wyrobiłem sobie po testach Transformera T100 – mam nadzieję, że ta seria rozwinie się jak Transformery z Androidem albo i lepiej.

Jakie pięć często używanych przez Ciebie aplikacji możesz polecić czytelnikom i dlaczego?

  • Skitch – moje ulubione narzędzie do edycji screenshotów czy innych zdjęć (do blurrowania, nakładania tekstu, podkreślania, dodawania strzałek itp.)
  • Pocket – bardzo popularne narzędzie do zapisywania tekstów do czytania „na później”. Zapisujesz tekst na komputerze, idziesz wieczorem z tabletem na kanapę i wygodnie czytasz zapisane materiały. Może ktoś jeszcze nie zna, warto przypomnieć o istnieniu takich narzędzi :)
  • SwiftKey – szalenie cenię sobie w Androidzie możliwość zmiany klawiatury na inną. Od pewnego czasu SwiftKey można pobrać za darmo. To moim zdaniem najszybsza i najwygodniejsza klawiatura z ogromnym polskim słownikiem.
  • Unified Remote – fajne narzędzie do prostej kontroli komputera, ma szczególnie przydatne narzędzie zamieniające ekran smartfona/tabletu w touchpad; do szerszych działań zdalnych na PC polecam googlową aplikację i wtyczkę do Chrome „Pulpit zdalny”.
  • Majesty – na koniec chyba moja ulubiona gra, na pewno spędziłem nad nią najwięcej czasu spośród gier mobilnych. Doskonała strategia czasu rzeczywistego, która garściami czerpie z oryginalnego, PC-towego tytułu o tej samej nazwie.

[hr style=”striped”]

Kolejne odcinki pojawiać się będą co tydzień, w poniedziałek. Wy też możecie podesłać swoje 5 najważniejszych aplikacji – jeśli ciekawie uargumentujecie ich wybór, być chętnie opublikujemy Wasz punkt widzenia ;)

[hr style=”striped”]