Samsung wyprodukuje pierwszy na świecie tablet z modemem 5G

Na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne smartfony z modemami 5G. Samsung ma ich w swojej ofercie już pięć. Kwestią czasu jest więc premiera pierwszego tabletu z obsługą sieci nowej generacji. Wszystko wskazuje na to, że wypuści go na rynek właśnie wspomniany przed chwilą producent z Korei Południowej.

Samsunga bez wątpienia można uznać za prekursora rozwoju i upowszechnienia dostępu do sieci nowej generacji. Koreańczycy brali bowiem czynny udział w opracowaniu i ustandaryzowaniu 5G (wraz z Qualcommem, Ericssonem, Nokią i Huawei), a także mają w swoim portfolio najwięcej smartfonów z modemem 5G: Galaxy A90 5GGalaxy S10 5G, Galaxy Note 10 5G (dostępny wyłącznie w Korei Południowej), Galaxy Note 10+ 5G i Galaxy Fold 5G.

Reklama

Jeszcze przed wprowadzeniem do sprzedaży pierwszego i ostatniego z wyżej wymienionych, Samsung sprzedał w sumie ponad dwa miliony egzemplarzy smartfonów z modemem 5G. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę fakt, że sieć nowej generacji dopiero się upowszechnia i obecnie jest dostępna tylko dla wybranych użytkowników.

Pierwszy na świecie tablet z modemem 5G

Mimo to, popyt na urządzenia z modemem 5G jest naprawdę duży i najpewniej właśnie dlatego Samsung przymierza się do wprowadzenia na rynek pierwszego tabletu, który obsłuży sieć piątej generacji. W bazach Wi-Fi Alliance i Bluetooth SIG dopatrzono się wzmianki o modelu o oznaczeniu kodowym SM-T866N. Druga z ww. agencji nawet nie ukrywa, że jest to Galaxy Tab S6 5G (dla przypomnienia, Galaxy Tab S6 to SM-865N).

Na razie nie wiadomo, czym dokładnie nadchodzący tablet będzie się różnił od swojego pierwowzoru, ale można się spodziewać, iż poza zastosowaniem modemu Qualcomm Snapdragon X50, specyfikacja techniczna okaże się dokładnie taka sama, jak w Galaxy Tab S6.

Nie wiemy też, kiedy Samsung oficjalnie wprowadzi Galaxy Tab S6 5G na rynek, lecz najprawdopodobniej zrobi to w ciągu najbliższych tygodni, a już z pewnością jeszcze w 2019 roku. Raczej jednak wątpliwe, aby trafił on do Polski (z wiadomych względów – u nas 5G wciąż nie działa na zasadach komercyjnych).

Premiera Galaxy Tab S6 (specyfikacja)

Oto Samsung Galaxy Tab S6: potężny procesor, atrakcyjny wygląd i klawiatura z gładzikiem

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab S5e (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Andrzeja)

Źródło: Wi-Fi Alliance, Bluetooth SIG dzięki GalaxyClub, SamMobile