(fot. Samsung)

Oto Samsung Galaxy Tab S6: potężny procesor, atrakcyjny wygląd i klawiatura z gładzikiem

Jeden z najlepszych tabletów z Androidem, godny przeciwnik dla iPadów z serii Pro, doczekał się nowej generacji. Samsung właśnie oficjalnie ogłosił Galaxy Tab S6. Poznaliśmy jego specyfikację, a także zestaw dostępnych funkcji. Trzeba przyznać, że całość zapowiada się naprawdę interesująco.

Samsung Galaxy Tab S6 wyposażony został w 10,5-calowy WQXGA, który wykonany jest w technologii Super AMOLED. Należy więc spodziewać się świetnie odwzorowanych kolorów, szerokich kątów widzenia i fenomenalnej czerni. Prawdopodobnie będzie to jeden z topowych ekranów na rynku tabletów.

(fot. Samsung)

Sercem urządzenia jest wydajny procesor Snapdragon 855. Układ ten został wykonany w procesie technologicznych 7 nm i zbudowany jest z ośmiu rdzeni. Nowy tablet Samsunga powinien poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami, również tymi wymagającymi większej mocy obliczeniowej. Nie straszne będą mu aplikacje i gry dostępne w Google Play.

Użytkownik do dyspozycji otrzymuje 6 GB RAM i 128 GB na dane lub w mocniejszy wariancie 8 GB RAM i 256 GB. Jeśli zabraknie przestrzeni na dane, to zawsze można skorzystać z karty pamięci microSD o maksymalnej pojemności do 1 TB. Pojemność akumulatora to natomiast 7040 mAh.

(fot. Samsung)

Galaxy Tab S6 wyposażony jest w cztery głośniki sygnowane logo AKG. Nie zabrakło obsługi Dolby Atmos. Takie połączenie dostarczy najpewniej wysokiej jakości dźwięku, co odczujemy szczególnie podczas grania lub oglądania ulubionych filmów i seriali na Netflixie.

Producent wspomina jeszcze u usprawnionych kamerach. Jeśli faktycznie znajdzie się użytkownik, który postanowi wykorzystać tablet do robienia zdjęć lub nagrywania filmów, to będzie mógł on wykorzystać dwa obiekty umieszczone na plecach. Pierwszy ma 13 MP, drugi to 5 MP. Możliwe jest robienie zdjęć obejmujących pole widzenia do 123 stopni. Dodatkowo, wbudowany procesor neuronowy wspiera tworzenie lepszych fotografii. Z kolei przednia kamerka to 8 MP.

https://youtu.be/yilbQbIm7UU

Jedną z większych zalet Galaxy Tab S6 jest rysik S Pen, który teraz ma być jeszcze lepszy. Przy pomocy gestów S Pen Air Actions można za pomocą rysika wykonać selfie lub rozpocząć rejestrowanie wideo, a także kontrolować tworzenie treści multimedialnych, nawet gdy nie trzymamy tabletu w dłoniach. Rysik zapewnia nawet 10 godzin działania po zaledwie 10 minutach bezprzewodowego ładowania.

Tablet oferuje również nową i udoskonaloną wersję Samsung DeX, która pozwala użytkownikowi płynnie przejść do pracy w trybie okienkowym. Specjalny klawisz funkcyjny DeX dostępny jest na dedykowanej klawiaturze BookCover, co powinno dodatkowo ułatwić korzystanie z tej funkcji. Samą klawiaturę również ulepszono dodając do niej uchwyt na S Pen, touchpad, nowe klawisze funkcyjne, a także umożliwiając ustawienie jej pod kątem. Klawiatura sprzedawana jest oddzielnie.

(fot. Samsung)

Galaxy Tab S6 dostępny będzie w kolorach Mountain Gray, Cloud Blue oraz Rose Blush. Niestety, nie poznaliśmy jeszcze oficjalnych cen w Polsce.

źródło: materiały prasowe Samsung