Samsung Galaxy A90 5G, Galaxy S10 5G, Galaxy Note 10+ 5G i Galaxy Fold 5G (fot. Katarzyna Pura)

Już dwa miliony osób kupiło smartfon Samsunga z modemem 5G

Kiedy sieć 5G w Polsce? Najwcześniej dopiero w przyszłym roku. W innych krajach mają więcej szczęścia, dlatego nie dziwota, że ich mieszkańcy coraz częściej kupują smartfony z modemami 5G. Tylko Samsung sprzedał już ponad dwa miliony takich urządzeń!

Z sieci 5G mogą już korzystać m.in. mieszkańcy Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W Polsce mamy co najwyżej 5G Ready, ale już w przyszłym roku przynajmniej w jednym mieście będzie musiała działać sieć nowej generacji. Trochę czasu jednak mimo wszystko minie, aż upowszechni się ona tak, jak sieć 4G LTE.

Mimo że w większości krajów na świecie 5G wciąż nie jest dostępne, a w innych dostępne jest wyłącznie na wybranych obszarach, klienci chętnie kupują smartfony z modemami 5G. Samsung ma ich w swojej ofercie najwięcej – w sumie pięć: Galaxy A90 5G, Galaxy S10 5G, Galaxy Note 10 5G (do kupienia wyłącznie w Korei Południowej), Galaxy Note 10+ 5G i Galaxy Fold 5G.

fot. Samsung Korea

Samsung poinformował, że do tej pory sprzedał już dwa miliony smartfonów z modemem 5G, co jest naprawdę godnym podziwu wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że osiągnęły go łącznie tylko trzy modele (Galaxy A90 5G i Galaxy Fold 5G najpewniej nie były brane pod uwagę, gdyż albo nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, albo oficjalna sprzedaż rozpoczęła się dopiero dziś). Sam Galaxy S10 5G w 80 dni rozszedł się tylko w Korei Południowej w milionie sztuk.

Szczególnie Galaxy A90 5G może przyczynić się do znacznego polepszenia tego wyniku w najbliższej przyszłości, gdyż jest to najtańszy smartfon Samsunga z modemem 5G – jego cenę w Europie ustalono na 749 euro (tyle samo kosztuje na Starym Kontynencie Galaxy S10e). Producent spodziewa się, że podwoi liczbę sprzedanych urządzeń obsługujących sieć 5G do końca 2019 roku. Odważna, ale i możliwa do zrealizowania deklaracja. Szczególnie że w swojej ojczyźnie, tj. Korei Południowej firma nie sprzedaje nowych Notatników w wersji 4G, a cieszą się one tam sporym powodzeniem.

Nie wiemy, jak sytuacja wygląda u innych producentów, ale smartfony z modemami 5G z pewnością będą sprzedawać się w coraz większych ilościach. Pomogą w tym nowe procesory od Samsunga (Exynos 980) i Qualcomma (Snapdragony z serii 700 i 600), które trafią do tańszych urządzeń, na które będzie stać mniej zamożnych klientów.

Źródło: CNET przez SamMobile; @KatarzynaPura (zdjęcie tytułowe)