(fot. Samsung)

Chyba nas coś ominęło: można już kupować Samsunga Galaxy Tab S6 w Polsce

Ostatniego dnia lipca, po kilku tygodniach przecieków, Samsung wreszcie zaprezentował swój najnowszy tablet – Galaxy Tab S6. Wtedy nie podał ani polskich cen tego urządzenia, ani też daty, kiedy moglibyśmy się go spodziewać w sprzedaży w Polsce. Okazuje się, że sprzęt ten dość nieoczekiwanie trafił na półki sklepowe szybciej, niż się spodziewaliśmy, i już można go kupić.

Jeśli dobrze przeanalizowałam sytuację (ale daję sobie prawo do pomyłki), Samsung Galaxy Tab S6 pojawił się w polskich sklepach elektronicznych w kończącym się dziś tygodniu. Nie ukrywam, że ta “cicha premiera” jest dość zaskakująca, bo dopiero teraz sami odkryliśmy (dzięki Grzesiek!), że to urządzenie faktycznie już można kupić. A szkoda, że nie mówi się o tym głośno, bo to jeden z tych tabletów, które dość mocno zwracają na siebie uwagę – a to, jak wiecie, aktualnie wcale nie jest takie łatwe.

Reklama
(fot. Samsung)

Samsung Galaxy Tab S6 wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim rysikiem S Pen, który otrzymał te same gesty, z których mogą korzystać użytkownicy smartfonów Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, jak i ultraszerokokątnym aparatem (w smartfonach to chleb powszedni, w tabletach – nowość). Do tabletu można też dokupić dedykowaną klawiaturę, która – co też jest dość nietypowe w przypadku tej serii urządzeń – wyposażona jest w touchpad (co według mnie jest świetnym posunięciem; bardzo mi go brakowało podczas testów Galaxy Taba S4).

Przechodząc jednak do sedna, aktualnie w sklepach widzę dostępną tylko jedną konfigurację Samsunga Galaxy Tab S6 – z 6 GB RAM i pamięcią 128 GB. Powinna być też druga, 8 GB RAM i 256 GB, ale póki co nie zlokalizowałam jej w żadnej ofercie – nie mam też żadnych informacji czy pojawi się w Polsce z jakimś opóźnieniem czy nie będzie jej w ogóle. Co ważne, tablet jest dostępny zarówno z LTE, jak i samym WiFi.

Ceny Samsunga Galaxy Tab S6 w Polsce

Cennik przedstawia się następująco:

  • Samsung Galaxy Tab S6 6 GB / 128 GB WiFi: 3099 złotych,
  • Samsung Galaxy Tab S6 6 GB / 128 GB LTE: 3449 złotych.

Co więcej, do końca września (tj. do 30.09.2019) można skorzystać z oferty Odkup, w ramach której można otrzymać 400 złotych.

Niestety, klawiatura do Galaxy Taba S6 sprzedawana jest osobno, co oznacza, że nie jest integralną częścią zestawu. Co gorsza, aktualnie nie udało mi się ustalić gdzie można by było ją kupić i w jakiej cenie, a to przecież dość istotne w przypadku modelu tabletu, który w szybki sposób z androidowego sprzętu do konsumowania multimediów można zamienić w namiastkę laptopa z czymś na kształt Windowsa – a to wszystko za pomocą Dex.

Flagowe parametry, rysik S Pen i opcjonalne akcesoriów w postaci klawiatury sprawiają u mnie niepohamowaną chęć przetestowania tego urządzenia zarówno do rozrywki, jak i pracy. Zastanawiam się czy Galaxy Tab S6 choć w małym stopniu mógłby zastąpić mi wyjazdowy sprzęt biurowy… i choć podchodzę do tego raczej sceptycznie, mogę podjąć się wyzwania sprawdzenia tego na placu boju.

Oto Samsung Galaxy Tab S6: potężny procesor, atrakcyjny wygląd i klawiatura z gładzikiem

Dodam jeszcze tylko, że Samsung Galaxy Tab S6 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej (cloud blue), szarej (mountain gray) oraz różowej (rose blush).

Samsung Galaxy Tab S6 w wersji niebieskiej (cloud blue), różowej (rose blush) i szarej (mountain gray)

Dzięki Grzesiek! :)