Samsung Galaxy Tab A3 XL zapowiada się na dobry tablet ze średniej półki

Wczoraj Samsung zaprezentował najnowszy, flagowy tablet Galaxy Tab S6. Koreańczycy jednak nie zatrzymują się i szykują kolejne urządzenia z tego segmentu. Jedną z nadchodzących nowości jest Galaxy Tab A3 XL, który właśnie zdradził sporo informacji na swój temat.

Co ciekawe, o istnieniu Galaxy Tab A3 XL dowiedzieliśmy się już ponad pięć miesięcy temu, w połowie lutego 2019 roku. Nie wiadomo jednak, kiedy Samsung zaprezentuje ten tablet, ale najprawdopodobniej zrobi to bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi, podobnie jak w przypadku innych urządzeń z tego segmentu.

Reklama

Samsung Galaxy Tab A3 XL – specyfikacja

Do premiery tego tabletu mimo wszystko bliżej niż dalej, gdyż model ten pojawił się już w Konsoli Google Play, a takie sytuacje bardzo często zwiastują nadchodzący debiut nowego urządzenia. Spodziewamy się więc, że podobnie będzie również w przypadku Galaxy Tab A3 XL.

Co dość istotne, w Konsoli Google Play umieszczono dwie wersje tabletu: zarówno z samym Wi-Fi, jak i z modemem LTE na pokładzie. Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ będą się one różnić jednym, bardzo ważnym „szczegółem”. Okazuje się bowiem, że pierwsza z ww. zaoferuje tylko 2 GB RAM, podczas gdy druga już 3 GB RAM. To trochę dziwne i zaskakujące posunięcie, ale możemy się jedynie domyślać, co stoi za taką decyzją producenta.

Pozostała specyfikacja jest natomiast taka sama w obu przypadkach. Galaxy Tab A3 XL zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 16:10 i rozdzielczości WUXGA 1920×1200 pikseli, co przełoży się na 240 ppi. Sercem tabletu będzie zaś ośmiordzeniowy (2x ARM Cortex-A73 1,8 GHz + 6x ARM Cortex-A53 1,6 GHz; 14 nm FinFET) procesor Exynos 7904 z układem graficznym ARM Mali-G71 MP2.

Konsola Google Play podaje również, że Samsung Galaxy Tab A3 XL ma pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie i można się spodziewać, iż zostanie on „przykryty” autorskim interfejsem One UI. Nie ma natomiast informacji na temat pojemności akumulatora oraz wymiarów, a także innych podzespołów użytych w tym tablecie.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Tomka)

Źródło: Konsola Google Play przez 91mobiles