Samsung Galaxy Tab A3 XL zapowiada się na dobry tablet ze średniej półki

Samsung Galaxy Tab A3 XL zapowiada się na dobry tablet ze średniej półki

Wczoraj Samsung zaprezentował najnowszy, flagowy tablet Galaxy Tab S6. Koreańczycy jednak nie zatrzymują się i szykują kolejne urządzenia z tego segmentu. Jedną z nadchodzących nowości jest Galaxy Tab A3 XL, który właśnie zdradził sporo informacji na swój temat.

Co ciekawe, o istnieniu Galaxy Tab A3 XL dowiedzieliśmy się już ponad pięć miesięcy temu, w połowie lutego 2019 roku. Nie wiadomo jednak, kiedy Samsung zaprezentuje ten tablet, ale najprawdopodobniej zrobi to bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi, podobnie jak w przypadku innych urządzeń z tego segmentu.

Samsung Galaxy Tab A3 XL – specyfikacja

Do premiery tego tabletu mimo wszystko bliżej niż dalej, gdyż model ten pojawił się już w Konsoli Google Play, a takie sytuacje bardzo często zwiastują nadchodzący debiut nowego urządzenia. Spodziewamy się więc, że podobnie będzie również w przypadku Galaxy Tab A3 XL.

Co dość istotne, w Konsoli Google Play umieszczono dwie wersje tabletu: zarówno z samym Wi-Fi, jak i z modemem LTE na pokładzie. Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ będą się one różnić jednym, bardzo ważnym „szczegółem”. Okazuje się bowiem, że pierwsza z ww. zaoferuje tylko 2 GB RAM, podczas gdy druga już 3 GB RAM. To trochę dziwne i zaskakujące posunięcie, ale możemy się jedynie domyślać, co stoi za taką decyzją producenta.

Pozostała specyfikacja jest natomiast taka sama w obu przypadkach. Galaxy Tab A3 XL zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 16:10 i rozdzielczości WUXGA 1920×1200 pikseli, co przełoży się na 240 ppi. Sercem tabletu będzie zaś ośmiordzeniowy (2x ARM Cortex-A73 1,8 GHz + 6x ARM Cortex-A53 1,6 GHz; 14 nm FinFET) procesor Exynos 7904 z układem graficznym ARM Mali-G71 MP2.

Konsola Google Play podaje również, że Samsung Galaxy Tab A3 XL ma pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie i można się spodziewać, iż zostanie on „przykryty” autorskim interfejsem One UI. Nie ma natomiast informacji na temat pojemności akumulatora oraz wymiarów, a także innych podzespołów użytych w tym tablecie.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Tomka)

Źródło: Konsola Google Play przez 91mobiles